تکرار داستان کشتار مسلمانان کشمیر توسط نظامیان هندی

داستان کشتار مسلمانان کشمیر توسط نظامیان هندی داستانی غم انگیز است که هر چند وقت یک بار تکرار می شود.

در حمله اخیر نظامیان هندی به مسلمانان مظلوم کشمیری، ۴ جوان بر اثر شلیک گلوله جان باختند.

در جریان این حمله، نظامیان هندی ابتدا منطقه یوتریگام در کشمیر اشغالی را محاصره کردند. سپس اقدام به بازرسی خانه به خانه و تخریب خانه های مشکوک نمودند.

علاوه بر این در این عملیات، 4 جوان مسلمان کشمیری بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست دادند. این کشتار مسلمانان کشمیر خود منجر به اعتراضات سراسری مردم در خونخواهی جوانان کشته شده و شکستن حکومت نظامی 200روزه هند گردید.

بازداشت و کشتار مسلمانان کشمیر و رهبران آزادی خواه توسط نظامیان هندی

از سوی دگیر یاسین ملک، Aasia Andrabi و سایر رهبران آزادی خواه در زندان هندی تحت اتهامات جعلی و بدون محاکمه آزاد و عادلانه محکوم شدند. آقای ملک، در اعتراض به یک برگه اتهامی دروغین که توسط دولت هند علیه وی در یک پرونده 30 ساله صادر شده بود، اعتصاب غذای نامحدودی را در پیش گرفت

به نظر می رسد هند با پروند سازی علیه رهبران آزادی خواه سعی در افزایش طول مدت بازداشت و قطع ارتباط آن ها با مردم را دارد تا بدین سان، مانع تحریک جوانان کشمیری در سازماندهی اعتراضات سراسری گردد.

گفتنی است نظامیان هندی طی 3 دهه اخیر بیش از 100 هزار کشمیری را کشته و 10 هزار نفر را نیز مفقودالاثر کرده ‌اند. اما این ظلم به این کشتار و خونریزی منتهی نمی شود. بلکه دولت هند با لغو خودمختاری کشمیر، سعی در پاک سازی این منطقه از مسلمانان را دارد.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.