یاسین ملک : منتظر دخالت نهادهای بین المللی برای آزادی از زندان ارتش هند

به دنبال بی توجهی هند نسبت به وضعیت بد جسمانی رهبران آزادی خواه کشمیری مثل یاسین ملک در زندان، پاکستان ضمن اعتراض، خواستار واکنش نهادهای بین ‌المللی شد.

وزارت خارجه پاکستان از نهادهای بین المللی خواست تا وضعیت وخیم رهبران آزادی خواه کشمیری در زندان هند به ویژه یاسین ملک را بررسی نمایند.

دولت اسلام آباد ضمن تماس با مسئولین سازمان ملل خواستار ورود جدی تر این برای حل موضوع رهبران آزادی خواه کشمیری و معضل کشمیر شد.

یاسین ملک چه کسی است؟

یاسین ملک یکی از رهبران آزادی خواه کشمیری است که در دولت هندی تحت اتهامات جعلی و بدون محاکمه آزاد و عادلانه محکوم گردید. به آقای ملک، یک برگه اتهامی دروغین که توسط دولت هند علیه وی در یک پرونده 30 ساله صادر شده بود، نسبت داده شده است.

یاسن ملک در اعتراض به این بی عدالتی و شرایط بدی که هند برای مسلمانان کشمیری ایجاد کرده، دست دست به اعتضاب غذایی طولانی زده است که این امر موجب وخامت حال وی گردید.

به دنبال وخامت حال این رهبر آزادی خواه کشمیری موجی از اعتراضات در کشمیر به راه افتاد.

وزارت خارجه پاکستان از هند خواست یاسین ملک را آزاد کند زیرا هیچ اتهام اثبات شده ‌ای علیه وی وجود ندارد و دستگیری وی تنها یک خصومت سیاسی است و نهادهای بین‌المللی باید به هند فشار وارد کنند تا او آزاد شود.

این در حالی است که رهبران آزادی خواه کشمیری زیادی طی دهه ‌های اخیر بدون اثبات شدن اتهاماتشان، توسط هند زندانی شده ‌اند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.