کشمیر اشغال شده توسط هند و شیوع ویروس کرونا

پاکستان از دولت هند می خواهد که به خاطر شیوع ویروس کرونا حکومت نظامی و قطع اینترنت در کشمیراشغالی را پایان دهد.

این در حالی است که یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در قلمرو کشمیر اشغالی گزارش شده است. اگرچه احتمالاً تعداد واقعی بیشتر می باشد.

در حال حاضر تحت حکومت نظامی شدید، به دستور دولت هند در روز سه شنبه محدودیت های موجود در سرعت اینترنت در کشمیر اشغالی حداقل تا 26 مارس تمدید شده است. این امر به ظاهر به منظور جلوگیری از سوءاستفاده از برنامه های رسانه های اجتماعی است. اما در حقیقت کل جمعیت کشمیر اشغالی را به دلیل در برابر ویروس کرونا در معرض خطر بیشتری قرار می دهد.

چرا محدودیت در دسترسی به اینترنت در دوران شیوع ویروس کرونا خطرناک است؟

محدودیت در دسترسی به اینترنت در واقع به معنای محدودیت در دسترسی به اطلاعات درست در خصوص راه های پیشگیری و انتقال ویروس کرونا می باشد.

بدین ترتیب محدودیت در سرعت اینترنت در زمانی که دسترسی آسان به اطلاعات قابل اعتماد در مورد ویروس کرونا بسیار مهم است، از دیدگاه بشردوستانه قابل قبول نیست.

در پاکستان سخنگوی وزارت امور خارجه با یادداشتی مشابه، تأکید کرد که برداشته شدن محدودیت ها برای دستیابی مردم به اطلاعات کامل و اطمینان از تهیه کالاهای اساسی و لوازم پزشکی در کشمیر اشغالی ضرورس است.

پاکستان همچنین این نکته را در طول کنفرانس انجمن همکاری های منطقه ای آسیای جنوبی مطرح کرده بود. هنگامی که دستیار ویژه نخست وزیر در امور بهداشت، دکتر ظفر میرزا گفت: باز کردن ارتباطات و گردش آن، باعث تسهیل در انتشار اطلاعات و توزیع منابع پزشکی می شود.

واکنش دولت هند به درخواست پاکستان برای رفع موانع ارتباطاتی در کشمیر اشغالی

دولت هند این درخواست مهم پاکستان یعنی رفع موانع ارتباطاتی در کشمیر اشغالی در دوران شیوع ویروس کرونا را نادیده گرفته است.

در مقابل وزارت امور خارجه هند مشغول صدور بیانیه هایی نظیر “منطقه متحد جامو و کشمیر جزء لاینفک هند است” می باشد. حتی اگر چنین بیانیه ای مخالف قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل باشد

بدین ترتیب به نظر می رسد حزب حاکم هند دغدغه سلامت ساکنان منطقه کشمیر اشغالی را حتی در بحران هایی نظیر شیوع یک بیماری همه گیر را ندارد و تنها به فکر گسترش قدرت و بازی های سیاسی خود می باشد.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.