تشکر نخست وزیر پاکستان از رهبر انقلاب اسلامی ایران و رئیس جمهور ترکیه بخاطر محکومیت هند

نخست وزیر پاکستان عمران خان از آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه بخاطر صحبت درمورد محکومیت ظلم و قتل عام مسلمانان در هند و ساکنان کشمیر تحت اشغال هند تشکر کرد.

در یک پیام توئیتری نخست وزیر پاکستان ابراز تأسف کرد که فقط چند صدا از جهان اسلام به صحبت علیه محکوم کردن اقدامات نخست وزیر هند، نارندرا مودی و رژیم برتری طلب هندو، پرداختند.

عمران خان به عنوان نخست وزیر پاکستان در پیام خود نوشت: متأسفانه، صداهای کمی از جهان اسلام در این مورد صحبت کرده و آن را محکوم می کنند و صداهای بیشتری از سوی غرب بلند می شود که قتل عام رژیم برتری طلب هندو مودی را در قتل عام مسلمانان در هند و کشمیر اشغالی محکوم می کنند.

قلب مسلمانان در سراسر جهان از قتل عام مسلمانان در هند جریحه دار است

رهبر انقلاب اسلامی آیت الله خامنه ‌ای طی پیامی در توئیتر نوشتند: قلب مسلمانان جهان از کشتار مسلمانان در هند جریحه ‌دار است. دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند.

پیام رهبر انقلاب اسلامی ایران در حالی منتشر شد که چند روز نیز دهلی نو، سفیر ایران را به دلیل اظهارات وزیر امور خارجه ایران در مورد همین موضوع احضار کرده بود. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، روز دوشنبه در توئیتی نوشته بود: ایران موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم می کند.

گفتنی است باصلاحات قانون شهروندی هند، تابعیت غیر مسلمانان افغانستان، بنگلادش و پاکستان را فراهم می کند. معترضین این قانون معتقدند این قانون نسبت به مسلمانان تبعیض قائل است و روح قانون اساسی سکولار هند را نقض می کند. از این رو صدها هزار نفر از ماه دسامبر در اعتراضات علیه این قانون شرکت کرده اند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.