پیام توئیتری وزیر خارجه ایران در حمایت از مسلمانان هند: احضار سفیر ایران

پیام توئیتری دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در حمایت کشورش از ملسمانان هندی واکنش های مختلفی را از سوی سران دو کشور پاکستان و هند در برداشت.

محمد جواد ظریف روز گذشته در توییتی نوشته بود: ایران موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم می‌کند. ایران قرن‌ها دوست هند بوده است. از مقامات هند می‌خواهیم که رفاه همه هندی‌ ها را تضمین کنند و اجازه ندهند این آدم‌کشی بی‌ معنا ادامه یابد. مسیر پیش ‌رو باید بر اساس گفتگو و حاکمیت قانون باشد.

این توئیت باعث شد تا وزارت خارجه هند، سفیر ایران در دهلی نو را احضار کرد و مدعی شد سخنان ظریف دخالت در امور داخلی هند است

واکنش دولت پاکستان به پیام توئیتری وزیر خارجه ایران

با وجود اعتراض دولت هند به پیام دکتر ظریف، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان روز سه‌ شنبه ۳ مارس در پیامی توئیتری از مواضع وزیر امور خارجه ایران درباره هند حمایت کرد.

وزیر خارجه پاکستان ضمن تأیید مواضع وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: حمایت ایران از مسلمانان هندی ستودنی است.

شاه محمود قریشی در پیام خود، محمد جواد ظریف را “برادرم” خطاب کرده و نوشته است: من از نگرانی ‌های مطرح شده از سوی برادرم ظریف، درباره اینکه امنیت و رفاه همه هندی‌ ها باید تامین شود کاملا حمایت می‌کنم.

وی تاکید کرد که هند درگیری خشونت جمعی شدیدی شده است و افزود: کشتار شیطانی و روشمند مسلمانان غیرانسانی و خطرناک است.

گفتنی است از زمان تصویب قانون اعطای شهروندی در هند، اعتراضات و خشونت ‌ها در این کشور افزایش یافته است به نحوی که در جریان این اعتراضات اکنون 50 نفر کشته و بیش از 400 نفر نیز زخمی شده‌ اند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.