واکنش سازمان همکاری اسلامی به اتهام انتشار ویروس کرونا توسط مسلمانان هندی

سازمان همکاری اسلامی انتشار ویروس کرونا توسط مسلمانان هندی را یک اتهام بی اساس خواند و آن را محکوم نمود.

در بیاینه سازمان همکاری اسلامی، اتهام زنی به مسلمانان در خصوص انتشار ویروس کرونا در این کشور محکوم و تاکید شده است: دولت دهلی نو باید به حقوق اقلیت‌ ها احترام بگذارد.

متهم کردن مسلمانان به انتشار ویورس کرونا تنها به جنگ مذهبی در هند دامن می زند و باعث ایجاد نفرت مذاهب از یکدیگر خواهد شد.

در بخش دیگر بیانیه، سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد: دهلی نو وظیفه دارد طبق قوانین بین المللی امنیت و آسایش تمام شهروندان خود اعم از مسلمان و غیر مسلمان را فراهم سازد.

انتقاد اقدام رسانه های هندی در پخش شایعات مرتبط با انتشار ویروس کرونا توسط مسلمانان هندی

با شیوع انتشار ویروس کرونا در هند، انگشت اتهام به سوی مسلمانان توسط برخی فعالان رسانه ‌ای هندو از جمله آرون داتی نشانه رفت و شایعات متعددی علیه مسلمانان در جامعه پخش شد.

در برابر این اقدام، سازمان همکاری اسلامی ضمن انتقاد از برخورد رسانه ها، متهم شدن مسلمانان به انتشار ویروس کرونا در هند را توطئه ای علیه دین اسلام در هند دانسته و از رسانه های هندی خواست پروپاگاندای تخریب چهره مسلمانان را ادامه ندهند.

همچنین از دولت دهلی نو خواسته شد به حقوق اقلیت های مذهبی احترام بگذارد و امنیت مسلمانان هند را تامین کند.

سو استفاده از بحران کرونا برای تخریب چهره مسلمانان در هند

دولت هند پیش از شیوع کرونا، نیز با تصویب قانون جدید شهروندی هند، سیاست نژادگرانه خود علیه مسلمانان را نشان داده بود.

بر طبق این قانون به غیر هندوها به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی داده می شود. البته این قانون با اعتراضات بسیار گسترده مردمی به خصوص از سوی مسلمانان در هند مواجه بود.

اکنون نیز همزمان با شیوع بیماری کرونا در بسیاری از کشورها، به نظر می رسد دولت هند بهانه جدیدی برای تخریب چهره مسلمانان و سو استفاده از شرایط کنونی، علیه این اقلیت مذهبی به دست آورده است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.