بیمارستانی در هند با دو بخش بستری بیماران کرونایی : بخش ملسمان و بخش هندوها

تخصیص دو بخش بستری جداگانه برای بیماران کرونایی هندو و مسلمان نمونه آشکار دیگر از تبعیض علیه اقلیت های مذهبی در هند می باشد.

مسئولین بیمارستان احمدآباد در ایالت گجرات بیماران کرونایی مسلمان و هندو را از هم جدا و بدین ترتیب بخش بستری بیماران کرونایی را به بخش ویژه مسلمانان و بخش ویژه هندوها تقسیم کردند.

رئیس بیمارستان در پاسخ به اعتراض مسلمانان اعلام کرد: دولت به ما این دستور را داده است و ما نیز می‌دانیم که معمولاً باید بخش آقایان و بانوان از هم جدا شود ولی تأکید شده است که مسلمانان و هندوها از هم جدا باشند.

اعتراض نهادهای بین المللی به تبعیض مذهبی در برابر بیماران کرونایی در هند

بیماران مسلمان که در بیمارستان احمدآباد در ایالت گجرات بستری هستند اعلام کردند: بدون اینکه به ما دلیل را بگویند طی روزهای اخیر بخش ما را تغییر داده و همه مسلمانان را در یک بخش جمع کردند.

این اقدام عجیب مسئولین این بیمارستان، حتی اعتراض نهادهای بین المللی را نیز به همراه داشته است و برخی از سازمان‌ های دفاع از حقوق بشر آن را تبعیض مذهبی و نقض حقوق شهروندی دانسته ‌اند.

در توئیت سازمان جهانی آزادی عقاید آمده است: این قبیل اقدامات می‌تواند به تبعیض مذهبی در هند بیشتر دامن بزند و مشکلات دهلی‌ نو را افزایش دهد.

دولت هند طی یک سال اخیر و پیش از آغاز کرونا نیز تصمیمات تبعیض آمیزی علیه مسلمانان اتخاذ کرده است که از جمله آن می‌توان به لغو خودمختاری کشمیر و تصویب قانون جدید شهروندی هند اشاره کرد. قانونی که طبق آن غیرهندی ‌ها تنها به‌شرط مسلمان نبودن می‌توانستند تابعیت هندی دریافت کنند.

اکنون با شیوع کرونا در هند، مسلمانان این کشور مشکلاتشان دوچندان شده است. چراکه آن ها علاوه بر نگرانی بابت بیماری، باید دغدغه دریافت امکانات درمانی مناسب باشند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.