فقدان تجهیزات پزشکی در کشمیر اشغالی همزمان با بحران شیوع کرونا، بسیار نگران کننده است

پاکستان بار دیگر از فقدان تجهیزات پزشکی و کمکی در کشمیر اشغالی که 170 مورد Covid-19 و پنج مورد تلفات ناشی از این بیماری گزارش شده، ابراز نگرانی نمود.

سخنگوی وزرت خارجه پاکستان در سخنرانی در نشست خبری هفتگی مطبوعاتی اظهار داشت: همچنان صداهایی از داخل هند و سراسر جهان در محکومیت ظلم و ستم غیر انسانی مردم جامو و كشمیر به گوش می رسد.

سازمان های حقوق بشر، تعهدات هند در مقابل زندانیان کشمیر اشغالی را یادآور شدند

عاشیقه فاروقی افزود: در بیانیه مشترک اخیر، شش سازمان بین المللی حقوق بشر تأکید کرده اند که در اقدامات مبارزه با Covid-19 باید به حقوق بشر هر فرد احترام گذاشته و فوراً همه زندانیان سیاسی، مدافعان حقوق بشر و کلیه دستگیرشدگان پس از 5 آگوست 2019 در کشمیر اشغالی آزاد شوند.

این سازمان ها در بیانیه مشترک خود به هند در مورد تعهداتش طبق قوانین بین المللی برای اطمینان از سلامت جسمی و روحی زندانیان یادآوری کردند.

تغییر قانون به بهانه بحران جهانی کرونا و فقدان تجهیزات پزشکی در کشمیر

فاروقی همچنین قانون جدید داخلی را که در منطقه کشمیر اشغالی وضع شده است، محکوم می کند. براساس این قانون جدید شخصی که 15 سال در کشمیر اشغالی سکونت داشته باشد، می تواند این سرزمین را محل زندگی خود بنامد. این قانون یکی دیگر از اقدامات غیرقانونی هند برای اسکان غیر کشمیرهای در این دره اشغالی با تغییر قوانین داخلی است.

وی گفت: در این لحظه از بحران بهداشت جهانی، [تغییر قانون] اقدامی سزاوار سرزنش است زیرا دولت هند تلاش می کند از تمرکز جامعه بین الملل بر روی همه گیری Covid-19 سو استفاده کند.

گفتنی است مردم مظلوم کشمیر اشغالی از جندین دهه از حق طبیعی تعیین سرنوشت خود منع شده اند و تحت نظارت و تدابیر امنیتی شدید در این سرزمین زندگی می کنند. شیوع جهانی بیماری همه گیر کرونا، نگرانی در مورد وضعیت این مردم را افزایش داده است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.