ارتش پاکستان با آمادگی و هوشیاری بار دیگر کوادکوپتر جاسوسی هند را ساقط کرد

روابط عمومی ارتش پاکستان (ISPR) اعلام کرد ارتش این کشور روز پنجشنبه به یک کوادکوپتر جاسوسی هند را که نقض کننده حریم هوایی کشور در بخش سانخ در امتداد خط کنترل (LoC) بود، شلیک کرد.

این کوادکوپتر جاسوسی هند 600 متر در داخل خاک پاکستان وارد شده بود. ارتش پاکستان به نقض هند واکنش نشان داد و به هواپیمای بدون سرنشین شلیک و تصاویر مربوط به ساقط کردن این کوادکوپتر جاسوسی هند در خاک خود را منتشر نمود.

در بیانیه ISPR آمده است: این اقدام غیرمجاز ارتش هند، نقض آشکار هنجارهای تعیین شده و توافق های هوایی موجود بین دو همسایه مسلح هسته ای است. این همچنین نشان دهنده بی اعتنایی مداوم ارتش هند به درک آتش بس در سال 2003 می باشد.

هند تاکنون چندین مرتبه قانون آتش بس را نقض کرده است و کوادکوپتر جاسوسی هند همیشه در مرز های پاکستان دیده میشوند

در اوایل سال جاری نیز پاکستان، دیپلمات ارشد هندی در وزارت امور خارجه را احضار نمود تا اعتراض شدید نسبت به نقض بی حد و حصر توانفق آتش بس سال 2003 توسط مرزبانان هندی در امتداد خط کنترل را بیان نماید.

عایشه فاروقی سخنگوی امور خارجه پاکستان در این خصوص گفت: نقض آتش بس توسط کوادکوپتر جاسوسی هند منجر به شهادت یک مرد غیرنظامی بی گناه و جراحات جدی به یک خانم غیرنظامی دیگر شد.

ارتش پاکستان نیز گفته است که نیروهای هندی عمداً مردم غیرنظامی را با توپخانه و خمپاره در امتداد مرز de facto هدف قرار می دهند.

با این حال نیروهای ارتش پاکستان با هوشیاری 24 ساعته و کامل در مرز مشترک با هند مستقر هستند و هر اقدامی که باعث تهدید خاک پاکستان شود را پاسخ می دهند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.