نقش شورای امنیت سازمان ملل متحد در خاتمه حکومت نظامی IOK همزمان با شیوع

پاکستان از شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC) خواسته است تا در پی شیوع ویروس کرونا، نقش خود را در خاتمه حکومت نظامی در کشمیر اشغالی ایفا کند.

این تحولات پس از آن رخ داد كه هند نخستین مرگ ناشی از ویروس کرونای جدید را در منطقه مورد مناقشه هیمالیا گزارش كرد.

اسلام آباد و سازمان های حقوق بشری ابراز نگرانی می کنند که ادامه خاموشی ارتباطات درکشمیر اشغالی مانعی برای بدست آوردن آمار واقعی مبتلایان به کرونا ویروس خواهد بود.

از این رو، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، نامه ای را به رئیس جمهور شورای شورای امنیت سازمان ملل متحد نوشت و توجه وی را به وضعیت فعلی این دره اشغالی برای خاتمه حکومت نظامی در کشمیر جلب كرد.

مفاد نامه وزیر خارجه پاکستان برای خاتمه حکومت نظامی در کشیمر به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد

در نامه شاه محمود قریشی آمده است: پاکستان خواستار رفع فوری محدودیت های ارتباطی و دسترسی بی رویه به وسایل پزشکی و سایر لوازم ضروری و خاتمه حکومت نظامی در کشمیر اشغالی به دلیل شیوع ویروس کرونا می باشد.

وزیر امور خارجه به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد نوشت: سازمان های حقوق بشر و جامعه مدنی به ویژه پس از موارد تأیید شده و مرگ ناشی از ویروس کرونا در کشمیر اشغالی، دست به اعتراضات مشابهی زده اند.

قریشی در بخش دیگر نامه خود، توجه شورای امنیت سازمان ملل را به تحولات کشمیر اشغالی و اقدامات خصمانه هند در این زمینه جلب کرد.در این بخش آمده است: وزیر امور خارجه از 5 اگوت سال 2019 به طور منظم رئیس شورای امنیت سازمان ملل و UNSG را در مورد اقدامات هند در کشمیر اشغالی به روز می کند. اقداماتی که باعث تهدید صلح و امنیت در جنوب آسیا می شود.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.