درخواست از سازمان جهانی بهداشت برای نجات مردم جامو و کشمیر محصور در برابر ویروس کرونا

رئیس جنبش نجات بخش جامو کشمیر، از سازمان بهداشت جهانی (WHO) خواسته است جان مردم جامو و کشمیر اشغال شده را نجات دهد. افرادی که در هنگام شیوع ویروس کرونا از تسهیلات درمانی محروم هستند.

الطف احمد بات در بیانیه روز یکشنبه خود گفت که هند نه تنها اقدامات پیشگیرانه ای را انجام نمی دهد بلکه تسهیلات درمانی را نیز برای مردم جامو و کشمیر اشعالی فراهم نمی کند.

وی از سازمان جهانی بهداشت و همه سازمان های بین المللی خواست كه به طور عملی، هند را تحت فشار قرار دهند و جان كشمیریان محاصره شده را از فاجعه COVID-19 نجات دهند.

او گفت: مردم دره اشغالی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری بسیار مسری هستند و اگر به آنها امکانات پزشکی لازم ارائه نشود ، ویروس می تواند تعداد زیادی از جمعیت را درگیر کند.

علاوه براین، الطف احمد بات از دولت چین به خاطر حمایت های سخاوتمندانه از پاکستان در مبارزه با COVID-19 و ارسال لوازم پزشکی به این کشور تشکر کرد.

عدم دسترسی به اطلاعات صحیح از وضعیت مردم جامو و کشمیر و کمبود امکانات پزشکی دو مانع اصلی در برابر ویروس کرونا

رئیس جنبش نجات بخش جامو کشمیر، با استناد به نمونه هایی از کشورهای توسعه یافته، گفت که علی رغم داشتن سیستم مراقبت های بهداشتی قوی، ایتالیا و آلمان نتوانسته اند شیوع بیماری همه گیر جهانی را کنترل کنند و در نتیجه جان هزاران نفر از بین رفت.

این درحالی است که سیستم مراقبت های بهداشتی ضعیف در قلمرو کشمیر اشغالی هند با کمبود کادر پزشکی و عدم امکانات آزمایش، کار مقابله با بحران ویروس کرونا را بسیار دشوارتر می سازد.

وی گفت سرعت پایین اینترنت در منطقه هیمالیا مانع فعالیت برای گسترش آگاهی درباره COVID-19 در منطقه است.

گفتنی است مقامات هندی از 5 اگوت سال گذشته محدودیت های شدیدی از جمله قطع کامل ارتباطات در کشمیر اشغالی را اعمال کرده اند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.