جشن سالگرد پیوستن به پاکستان در میان مردم آزاد کشمیر

هزاران کشمیری در مظفرآباد مرکز ایالت آزاد کشمیر هفتاد و سومین سالگرد پیوستن این منطقه به پاکستان را جشن گرفته و بر اجرای قطعنامه سازمان ملل در مورد حق تعیین سرنوشت خود برای ادامه مبارزات تاکید کردند.

در سال 1947 زمانیکه ارتش های هند وارد سرزمین زیبای کشمیر شدند، مردم این منطقه، ورود ارتش را نپذیرفتند و این امر آغاز شکل گیری جنگ میان پاکستان و هند بود.

مردم ایالت آزاد کشمیر هفتاد و سومین سالگرد پیوستن سرزمین خود را به پاکستان گرامی داشتند.

مردم مسلمان توانستند حدود 30 هزار کیلومتر مربع را از هند آزاد کنند که امروز این منطقه، آزاد کشمیر نامیده می شود. آزاد کشمیر نام منطقه ای خودمختار است که مجلس ملی جداگانه، رئیس جمهور مستقل و سرود ملی ویژه خود را دارد و هر روز در مسیر پیشرفت سیاسی، علمی، اقتصادی و گردشگری گام بر می دارد.

حمایت نخست وزیر پاکستان از مردم مسلمان کشمیر

نخست‌ وزیر پاکستان عمران خان نیز در توئیتر خود نوشت: بار دیگر حمایت کشورمان از مبارزات مشروع و حق تعیین سرنوشت مردم کشمیر توسط خود مردم این منطقه اعلام می ‌کنیم.

وی افزود: امروز روز تاریخی تصمیم پیوستن مردم کشمیر به پاکستان را جشن می‌گیریم. بار دیگر بر وابستگی خود به مردم کشمیر و مبارزات مشروع کشمیری ها در راستای حق تعیین سرنوشت خودشان تاکید می‌کنیم. حق تعیین سرنوشت مردم کشمیر بر اساس حقوق بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است. مردم جامو و کشمیر علیه اقدامات بی رحمانه و غیرقانونی دولت هند مبارزه می‌کنند. بر این اساس بخاطر مردم کشمیر به مبارزات عدالت خواهی خود ادامه می‌ دهیم و باور داریم که عدالت پیروز خواهد شد.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.