ارتش پاکستان نهمین پهپاد جاسوسی هند در سال 1399 را هم ساقط کرد

ارتش پاکستان یک پهپاد جاسوسی دیگر هند را ساقط کرد. سخنگوی ارتش پاکستان از هدف قرار گرفتن یک پهپاد جاسوسی دیگر هند در نزدیک خط کنترل مرزی دو کشور خبر داد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، «بابر افتخار» سخنگوی ارتش پاکستان از سرنگونی یک پهپاد دیگر هندی در نزدیک خط کنترل مرزی دو کشور خبر داد.

این نهمین پهپاد جاسوسی هند است که طی سال میلادی جاری توسط ارتش پاکستان هدف قرار گرفته و ساقط می شود.

بابر افتخار اظهار داشت: پهپاد جاسوسی هند حریم پاکستان را نقض کرده و 850 متر وارد خاک اسلام آباد شده بود.

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: رفتار هند در مرزها زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی است و این کشور پاسخ کوبنده‌ای از ارتش پاکستان دریافت خواهد کرد.

گفتنی است هند و پاکستان تا سال 1947 یک کشور واحد بودند و از این سال مسلمانان با عدم پذیرش قرار گرفتن تحت سلطه هندوها کشوری جداگانه به نام پاکستان تشکیل دادند.

از بدو تاسیس پاکستان و به دلیل شرارت های روباه پیر استعمار در نحوه مرز بندی تنش های جدی مانند اختلاف بر سر مسئله کشمیر وجود دارد.

ارتش پاکستان برای نهمین بار هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی هند را ساقط نمود (28 ژون)

روابط عمومی ارتش پاکستان می گوید این نهمین هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی هند است که امسال توسط سربازان ارتش پاکستان در امتداد خط کنترل مرزی به زمین خورده است.

کوادکوپتر 850 متر از سمت خط کنترل مرزی در خاک پاکستان وارد شده بود.

روابط عمومی ارتش پاکستان (ISPR) گفت ارتش پاکستان روز یکشنبه به یک هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی هندی که به درون حریم هوایی این کشور در امتداد خط کنترل نفوذ کرده بود، شلیک کرد. ISPR در این خصوص توئیت کرد: نیروهای ارتش پاکستان یک کوادکوپتر جاسوسی هندی را در بخش چشمه های داغ در امتداد LOC ساقط کردند. این کوادکوپتر 850 متر در خاک پاکستان در امتداد مرز بین دو کشور مسلح هسته ای نفوذ کرده بود. این نهمین کوادکوپتر هندی است که امسال توسط سربازان ارتش پاکستان ساقط شده است.

از ماه می امسال این چهارمین هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی هند است که نیروهای پاکستان آن را رهگیری و ساقط کرده اند.

نتایج هرگونه تخلف از سوی هند فراتر از كنترل هر كسی خواهد بود

تخلفات آتش بس دولت هند در طول خط کنترل، از زمان لغو وضعیت ویژه جامو و کشمیر اشغال شده توسط هند در آگوست سال گذشته، به میزان چشمگیری افزایش یافته است. در اوایل ماه جاری، سرلشکر افتخار دبیر کل ISPR هشدار داده بود كه هند قصد دارد یك عملیات تروریستی دروغین علیه پاکستان را انجام دهد و نتایج هرگونه تخلف فراتر از كنترل هر كسی خواهد بود و پاکستان با تمام توان پاسخ خواهد داد.

وی افزود: طی ماه های اخیر بارها سفارت هند به دلیل نقض تمامیت ارضی پاکستان توسط ارتش این کشور به وزارت خارجه اسلام آباد احضار شده ولی تغییری در رفتار دولتمردان دهلی نو مشاهده نمی شود.

سرلشکر افتخار همچنین تاکید کرد اوضاع در امتداد خط کنترل مرزی هند و پاکستان نگران كننده است و هند تاکنون توافق آتش بس را بارها نقض كرده است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.