برگزاری جشن کومرات در ایالت خیبرپختونخوا

جشن کومرات در تاریخ 24 تا 26 آگوست 2019 توسط دولت خیبر پختونخوا (KPK) برگزار می شود.
در جشن کومرات ایالت خیبرپختونخوا میراث و فرهنگ محلی به نمایش گذاشته می شود. آتش بازی، غرفه های غذا و جشن موسیقی شبانه نیز ترتیب داده شده است.
وزیر ایالت خیبر پختونخوا عاتف خان دستور داده است تا مقدمات گسترده را برای جشن كومرات و جشنواره Broghal  ترتیب دهند. گردشگران محلی و بین المللی از سراسر جهان دعوت می شوند تا بیایند و بخشی از این جشنواره بزرگ باشند.
جشن کومرات در منطقه Upper Dir برای تبلیغ این منطقه غیر مشهور و نشان دادن ظرفیت های مثبت پاکستان به جهان است.
Kumrat
وزیر گردشگری همچنین خاطرنشان کرد: کومرات مکان جدید توریستی است و هم اکنون بسیاری از گردشگران از این مکان بازدید می کنند. در 22 ژوئن 2018 ، جشنواره ورزشی و فرهنگی تابستانی Kumrat نیز برگزار شد. علاوه بر این جشنواره ها، مسابقات کریکت، فوتبال، والیبال، کاباددی و بازی سنتی “Sakhay” نیز در دره کومرات برگزار می شود.
از طریق این جشنواره ها، پاکستان گردشگری را در سطح ملی و بین المللی ترویج می دهد.

دره کومرات دره چشمگیر خیبر پختونخوا با زمین های سبز، کوه های پوشیده از برف و جنگل های انبوه است. در دره كومرات همچنین می توانید از رودخانه پنجكورا، Do Kala Chasma ، چهروت باندا و دریاچه كاتارا دیدن کنید.
اگر قصد بازدید از دره کومرات را دارید، باید در این مکان های شگفت انگیز گشت و گذار کنید. در سال های اخیر دولت پاکستان این نوع جشنواره ها را برای ترویج گردشگری ترتیب داده است که برای اقتصاد این کشور سودمند می باشد.

0 thoughts on “برگزاری جشن کومرات در ایالت خیبرپختونخوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.