وزیرخارجه پاکستان: کشمیر و فلسطین مسائل قدیمی و حل نشده این دوران

در جلسه آنلاین برگزار شده توسط سازمان همکاری اسلامی در موضوع کشمیر، شاه محمود قریشی بر لزوم توجه جهان اسلام به مسائل حل نشده ای همچون کشمیر و فلسطین تاکید کرد.

سازمان همکاری اسلامی (OIC) در مورد وضعیت جامو و کشمیر روز دوشنبه جلسه اضطراری را از طریق ویدئو کنفرانس برگزار نمود تا درباره آخرین وضعیت در این منطقه مورد مناقشه بحث کند.

وزیر خارجه پاکستان در این جلسه گفت: سال هاست حقوق بشر در کشمیر زیرپا گذاشته می شود ولی هیچ نهادی به آن توجه نمی کند. دبیر کل سازمان ملل، مسئولین دیده بان حقوق بشر، مسئولین شورای امنیت سازمان ملل و… همه در جریان مسائل و ظلم وستم در کشمیر اشغالی هستند. از این جهت از توجه سازمان همکاری اسلامی به مساله کشمیر سپاسگزارم.

لزوم توجه جهان اسلام به کشمیر و فلسطین

در بخش دیگر سخنرانی قریشی در جلسه سازمان همکاری اسلامی، به گزارشی از وضعیت وخیم مسلمانان کشمیری در دوران شیوع بیماری همه گیر کرونا پرداخت و گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا، کشمیر تبدیل به یکی از نقاط خطرناک شده است که دولت هند حتی اجازه رفت و آمد و انتقال دارو به این منطقه اشغالی را نمی دهد.

وی تاکید کرد: کشمیر نیز مانند فلسطین به یکی از مسائل بسیار قدیمی و حل نشده دوران ما تبدیل شده است.

از این رو توجه به این دو موضوع مهم جهان اسلام ضروری و فوری می باشد.

در بخش دیگر سخنرانی، قریشی در مورد عملیات تروریستی جعلی هند هشدار داد و گفت: طی روزهای اخیر در گیری میان نظامیان هندی و چین شکل گرفت و احتمال می دهیم هند یک عملیات تروریستی جعلی را برنامه ریزی کند تا پاکستان را مقصر جلو دهد و به این بهانه به شهرهای مرزی در آزاد کشمیر حمله نظامی کند.

وزیر خارجه پاکستان در پایان از سازمان همکاری اسلامی خواست تا لغو یک طرفه خودمختاری کشمیر توسط هند را رد کرده و تاکید کند که این مساله تنها از طریق قانونی و با عمل به تفاهم نامه های سازمان ملل قابل حل است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.