توسعه انسانی به سبک دولت هند: از رفتار خشن نظامیان هندی علیه مسلمانان کشمیری تا عضویت در شورای امنیت سازان ملل

هند همیشه ادعای برقراری امنیت و توسعه انسانی را دارد اما تاریخ این کشور مملو از ظلم و ستم علیه مسلمانان ساکن در این کشور است. هند که همیشه ادعای برقراری امنیت و توسعه انسانی را دارد تا کنون کاری جز ظلم و ستم علیه مسلمانان ساکن در این کشور را انجام نداده است.

امنیت جهان پدیده مهمی در مسیر توسعه انسانی است. اما این پدیده همیشه قربانی سیاست های گروه ها و کشورهای سودجو می شود.

کشورهایی که به خاطر منفعت شخصی و به دست آوردن قدرت، خودخواهانه امنیت و رفاه بشریت را به خطر می اندازند. چراکه در توهم این کشورها، به دست آوردن قدرت تنها ابزار خدمت به بشریت و توسعه انسانی است.

آیا توسعه انسانی با به خطر انداختن امنیت مردم یک منطقه ممکن است؟

برای فهم بهتر پاسخ این سوال، به این مثال توجه کنید. فرض کنیم بگوییم گرگ ها مجبورند در جنگل خون حیوانات کوچکتر را بریزند. اما چون هدف این کار بقا و تدوام نسل می باشد، نمی توان گفت این کار گرگ ظالمانه است. حالا این سوال را از خود بپرسید: اگر گرگ حیوان ظالمی نیست آیا حاضرید آن را به عنوان یک حیوان خانگی بپذیرید و در کنار خانواده خود از آن نگهداری کنید؟ بی شک شما هرگز این ریسک را نمی کنید. چون اولا در زندگی بشری، قانون جنگل حاک نیست. دوما شما ماهیت خونخواری گرگ را باور دارید و آسیب به خود و خانواده به بهانه بقا برایتان پذیرفته نیست.

دقیقا تئوری حفظ توسعه انسانی برخی قدرت های خودخواه سیاسی نیز همینگونه عمل می کند. آن ها به بهانه بقا و امنیت نسل خود، امنیت جانی عده دیگر را در خطر می اندازند. پس از آن نیز، با افتخار می گویند ما تعدادی از انسان ها را کشتیم به خاطر برقراری امنیت، پیشرفت و توسعه انسانی! بدون آنکه بدانند همه انسان ها در برابر خداوند برابرند و در جوامع انسانی قانون جنگل حاکم نیست.

برای تنها یک مرتبه، پدیده نسل کشی به بهانه توسعه انسانی را از نگاه قربانیان ببینید

بازی های سیاسی این قدرت های خودخواه از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب تقریبا در بسیاری از مناطق و به ویژه علیه مسلمانان دیده می شود.

به عنوان مثال می توان به نسل کشی مردم مسلمان در سرزمین های میامار، کشمیر، گارباجوف، داغستان، بوسینا، فلسطین و … اشاره کرد.

حتی نسل کشی برای ادیان دیگر مانند مرم راواندا نیز پدیده ای است که عده از سودجویان سیاسی آن را راه انداخته اند.

اما اگر می خواهید اثر واقعی نسل کشی برخی از اقوام و مذاهب و تاثیر آن را بر روی توسعه انسانی و برقراری امنیت ببنید، بهتر است نتیجه آن را از کسانی جویا شوید که خانه و خانواده خود را در این مسیر از دست داده و قربانی این پدیده شده اند.

نسل کشی مسلمانان: خون بهای رویای ساخت هند بزرگ در دولت RSS

در آسیای جنوبی، حدود 1 قرن است که این پدیده هر روز و هر هفته و ماه، داستان جدیدی از نسل کشی را بر جا می گذارد. گروه سیاسی BJP و بخشی از این گروه (مانند RSS) توسط بسیاری از سازمان های جهانی تروریست شناخته شده اند. این گروه در قرن گذشته رویای ساخت هند بزرگ از طریق نسل کشی مسلمانان را بارها و بارها تکرار کرده اند.

شدت این نسل کشی و ظلم وستم به حدی بوده است که در سال های اخیر، بسیاری از کشورهای جهان، هند را از لابی های سیاسی دور کرده بودند تا مانع رویای آن برای ریاست به جهان شوند.

اما در دهه اخیر هند رابطه دوستانه با آمریکا آغاز کرده است. به نحوی که همان هند که تا 20 سال پیش دشمن آمریکا بود امروز به یکی از وفا داران این کشور تبدیل شده است. اما هدف هند از این تغییر مسیر و برقراری دوستی، تسهیل مسیر ورودش به صحنه سیاست گذاری جهانی می باشد.

سوال بی پاسخ: توسعه انسانی به چه قیمتی؟!

قصد ورود هند به صحنه سیاست گذاری جهانی، این است تا بگوید نسکل کشی مردم مسلمان کشمیر در راستای پدیده توسعه انسانی و برقراری امنیت جهانی است.

اما شاید جهانیان، پدیده برقراری امنیت جهانی و توسعه انسانی آمریکا در افغانستان و تبعات آن را فراموش کرده اند؟! مگر نه این است که پیش از این نیز نتایج اینگونه بازی های سیاسی را علیه مردم بی گناه عراق، سوریه، لبنان و یمن تجربه به چشم دیده ایم؟!

حقیقت آن است که آمریکایی ها در این منطقه زندگی نکرده اند تا از نزدیک ببینند بیش از 100 میلیون نفر آوراه حاصل از برنامه متوهمانه برقراری امنیت آمریکا، چگونه روز و شب خود را می گذرانند.

امروز هند عضو موقت شورای امیت سازمان ملل شده است. نکته تلخ این عضویت، افزایش روزافزون آمار قربانیان نسل کشی مسلمانان کشمیر به بهانه توسعه انسانی خواهد بود.

اما در میان تمام این بازی های سیاسی یک سوال همیشه بی پاسخ می ماند: توسعه انسانی به چه قیمتی؟

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.