پیشنهاد نام گذاری ماه اکتبر به ماه علم و فناوری در پاکستان

نخست وزیر پاکستان، عمران خان وزیر فدرال علم و فناوری فواد چوهدری را برای گفتگو درمورد پروژه های انجام شده در زمینه ارتقاء علم و فناوری در پاکستان فراخواند و پیشنهاد نام گذاری ماه اکتبر به ماه علم و فناوری در پاکستان داد.
عمران خان در این جلسه همچنین در مورد بازسازی وزارتخانه با فئواد چودری گفت و گو نمود. در ادامه جلسه فواد چودری وزیر وقت علم و فناوری در پاکستان به نخست وزیر گزارش مختصری در مورد روند پیشرفت پروژه های ایجاد یکی از مجهزترین پارک های بیوتکنولوژی و پارک دارویی گیاهی در جلیوم با حمایت از امارات و عربستان سعودی داد.
در همین حال ، وزیر فواد از نخست وزیر خواست تا ماه اکتبر را به عنوان ماه علم و فناوری در پاکستان اعلام کند تا توجه به اهمیت موضوع برای توسعه ملی را جلب کند.
وزیر با در نظر گرفتن این واقعیت که ارتقا علم و فناوری، موقعیت پاکستان را در جایگاهی برتر قرار داده است، می خواهد حمایت کاملی از بخش علوم و فنون را همگام با استانداردهای مدرن در کشور داشته باشد.
نکته مهم دیگر این است که دولت پاکستان مایل به ایجاد فناوری بیوتکنولوژی برای توسعه تحقیقات و اجرای عملی آن در کشور می باشد و اکتبر به عنوان ماه علم و فناوری در پاکستان برای نمایش درخشش ترقی پیشرفت کشور در این حوزه است.

خبر برگزاری یکی از بزرگترین رویدادهای کارآفرینی و استارتاپی آسیا در پاکستان و دعوت از نابغه هایی همچون رئیس ماکروسافت و فیس بوک برای این همایش در ماه اکتبر، می تواند خود نشانی از آغاز قدم های بزرگ در حوزه علم و فناوری در پاکستان در ماه اکتبر می باشد.

به علاوه چندی پیش وزارت علوم و فناوری اعلام كرد كه نخستین شهروند را در سال 2022 به فضا اعزام خواهد كرد تا پاكستان را به سطح بالاتری در حوزه عوم هوا وفضا بردارد.
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.