سقوط کوادکوپتر جاسوسی هند سند بی آبرویی ارتش هند و افتخار ارتش پاکستان در جهان

پاکستان بار دیگر با پاسخ به موقع در برابر نفوذ کوادکوپتر جاسوسی هند سیلی محکمی به هند زد. این حرکت در نهایت موجب بی آبرویی ارتش هند و افتخار ارتش پاکستان در جهان شد.

بار دیگر ارتش پاکستان کوادکوپتر جاسوسی هند را در خط کنترل مرزی به دلیل نقض حریم هوایی ساقط نمود. این هشتمین بار در سال گذشته است که داستان جاسوسی ارتش هند ناکام مانده و نظامیان هندی در جهان بی آبرو می شوند.

ارتش هند با تصور اینکه پاکستان یک کشور معمولی بدون تجهیزات لازم برای شناسایی ابزارآلات جاسوسی می باشد هربار اقدام به تلاش برای نفوذ به خاک این کشور می کند و هر بار نیز با هوشیاری کامل ارتش پاکستان مواجه می شود. چراکه ارتش پاکستان جز قدرت مندترین ارتش های جهان با قدرت هسته ای می باشد.

با سقوط هشتمین کوادکوپتر جاسوسی هند ارتش پاکستان بازهم قدرت خود را به جهانیان نشان داد

به گفته روابط عمومی ارتش پاکستان روز جمعه کوادکوپتر جاسوسی هندی در بخش خانجار در امتداد خط کنترل مرزی (LoC) شناسایی و ساقط گردید.

سرلشکر بابر افتخار، مدیرکل روابط عمومی ارتش پاکستان(ISPR) ، در توییت خود اظهار داشت: این کوادکوپتر 500 متر در حریم پاکستان در سمت خط کنترل مرزی بدون جازه وارد شده بود. وی اضافه کرد این هشتمین کوادکوپتر جاسوسی هند در یک سال اخیر است.

جمعه گذشته،ISPR اعلام كرد كه يك پهپاد جاسوسی هند پس از حمله به آزاد كشمير در طول خط کنترل مرزی مورد اصابت گلوله قرار گرفت. مقامات معتقدند که ارتش هند با ارسال هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی هند و توسل به شلیک های بدون دلیل، عمداً قصد ایجاد و تشدید تنش ها را درخط کنترل مرزی را دارد. این نقض توافق آتش بس نوامبر 2003 است.

هشدار ارتش پاکستان به ارتش هند: با آتش بازی نکنید

سرلشکر افتخار روز چهارشنبه هشدار داده بود که هرگونه شیطنت نظامی توسط هند با “عواقب غیرقابل کنترل و ناخواسته” روبرو خواهد شد و به ملت همسایه اخطار داد با آتش بازی نکند

وی افزود: بارها کوادکوپترهای [هند] به حریم پاکستان نفوذ کرده اند و در گذشته ما آنها را ساقط کرده ایم و این در رسانه ها پوشانده شده است.

من سخنگوی نظامی هستم، بگذارید این را بگویم: هرگونه تجاوز هند به پاکستان با تمام توان پاسخ داده می شود. نباید در این مورد شکی باشد. ما آماده هستیم، ما پاسخ خواهیم داد و با تمام توان هم پاسخ خواهیم داد.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.