انتقاد پاکستان از قتل های غیر قانونی کشمیری ها توسط نظامیان هندی

پاکستان قتل های غیرقانونی سه تن از کشمیری ها را توسط نیروهای هندی در منطقه مورد مناقشه جامو و کشمیر محکوم کرد.

دولت پاکستان قتل های غیرقانونی کشمیری ها از جمله یک نوجوان 14 ساله و یک دانش آموز کلاس 10 توسط نیروهای هندی را در عملیاتی به اصطلاح “قرنطینه و جستجو” در Shopian  جامو و کشمیر اشغال شده توسط هند را محکوم کرد.

پلیس منطقه کشمیر روز یکشنبه در پایتخت شهر سریناگر اعلام کردکه فیصل بشیر 14 ساله که در طی درگیری های مسلحانه کشته شد. طبق گزارش رسانه ها، بشیر تنها پسر پدر و مادرش بود و سه خواهر دارد. او از سه روز پیش مفقود شده بود. علاوه بر این، دو تن دیگر از کشمیری ها در ساعات اولیه روز یکشنبه در منطقه Bijbehara  در جنوب کشمیر کشته شدند.

طبق گفته پلیس، در سال 2021 تاکنون حداقل 36 تن در منطقه نا آرام جامو و کشمیر اشغال شده کشته شده اند و تنها در 4 روز، 12 مبارز مظنون از جمله جوان 14 ساله در جریان درگیری های مسلحانه جان خود را از دست داده اند

قتل غیرقانونی کشمیری ها نشان دهنده ورشکستگی اخلاقی نیروهای اشغالگر هند است

در بیانیه دولت پاکستان آمده است: تشدید بیشتر برخوردهای جعلی بسیار نگران کننده است. قتل های غیر قانونی مردان جوان، از جمله پسران نوجوان، و امتناع از بازگرداندن بقایای افراد شهید کاملا غیرقانونی است و نشان دهنده ورشکستگی اخلاقی نیروهای اشغالگر هند است.

این گزارش اضافه کرد که پاکستان بارها خواستار تحقیقات مستقل، تحت نظارت سازمان های بین المللی ، در مورد قتل های غیرقانونی همه کشمیری های بی گناه شده است.

ما از جامعه جهانی می خواهیم هند را به دلیل نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر در جامو و کشمیر اشغالی مسئول بدانند و برای حل مسالمت آمیز اختلاف جامو و کشمیر مطابق با قطعنامه های مربوط به برجام و خواسته های کشمیری تلاش کنند.

گفتنی است دو همسایه، ماه گذشته، توافق کردند که به قانون آتش بس در سال 2003 در امتداد خط کنترل احترام بگذارند با این وجود اسلام آباد بار دیگر تأكید كرده است كه عادی سازی روابط با دهلی نو با حل نهایی اختلاف كشمیر مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.