لزوم اجرای سریع عدالت در برابر کشتار هندوهای پاکستانی در هند

نماینده مجلس حزب PTI تاکید کرد کشتار هندوهای پاکستانی در هند بایستی در هر پلت فرمی مطرح شود و از خانواده های قربانی حمایت گردد.

دکتر رامش كومار ونكواني، نماینده مجلس حزب PTI ، گفت که حمایت از اقلیت ها به عهده دولت است و او این موضوع را با کمیسیون عالی هند در میان خواهد گذاشت.

رامش كومار ونكواني، عضو شوراي ملي تحقيقات پاکستان، روز سه شنبه گفت كه دولت تمام تلاش خود را مي كند تا قاتلان هندوهاي پاكستاني در هند دستگير شده و محاکمه شوند.

محکومیت کشتار هندوهای پاکستانی در وبینار هند تنها برای هندوهای منتخب

عضو شوراي ملي تحقيقات پاکستان این سخنان را در یک وبینار با عنوان “هند تنها برای هندوهای منتخب” مطرح ساخت.در این وبینار رهبران هندو به همراه اعضای خانواده و نزدیکان 11 تن از هندوهای پاکستانی که در آگوست سال گذشته در جودپور هند کشته شده بودند، شرکت داشتند.

وی گفت این مسئله در هر مجلسی برای تأمین عدالت برای خانواده های آسیب دیده مطرح خواهد شد.

رهبران دیگر جامعه هندو نیز در این مراسم صحبت کردند و تأکید کردند که دولت هند باید فوراً قاتلان 11 هندوهای پاکستانی را دستگیر کند.

اعضای خانواده های آسیب دیده گفتند که قاتلان عزیزانشان آزادانه در هند پرسه می زدند. آنها آنچه را “واکنش بی تفاوت” دولت نارندرا مودی به قتل ها خواندند محکوم کردند.

هارمیت سینگ و واسم ویلیام همچنین در این وبینار سخنرانی کردند و از شورای امنیت سازمان ملل خواستار کمک به تأمین عدالت برای خانواده هایی شدند که هنوز اجساد عزیزانشان را دریافت نکرده اند. آقای ویلیام خاطرنشان کرد که پلیس هند حتی FIR را در مورد این جنایت ثبت نکرده است.

عضو مجمع پنجاب، ماهریندر پل سینگ، از دولت خواست که در هر پلت فرمی موضوع را بررسی کند. زیرا ایالت مسئول حفاظت از اعضای جوامع اقلیت است و خواستار اقدامات عملی برای اطمینان از دستگیری قاتلان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.