کشمیری ها، اقدام رژیم مودی در 5 اگوست 2019 را هرگز نمی پذیرند

در جامو و کشمیر اشغال شده غیرقانونی هند، رهبران کنفرانس حریت همه احزاب و سازمان های تشکیل دهنده آن گفته اند که کشمیری ها حرکت غیرقانونی دولت فاشیست هند به رهبری نارندرا مودی در 5 اگوست 2019 را رد می کنند.

غلام محمد خان سوپوری، رهبر APHC، در یک نشست حزبی، لغو وضعیت ویژه جامو و کشمیر اشغال شده هند (IIOJK)، توسط رژیم مودی در  5 اگوست 2019 را “نقض عهد” و “خیانت” هند و همچنین بی تفاوتی سازمان ملل متحد خواند.

وی از این واقعیت که هند جرات نقض قوانین بین المللی و لغو وضعیت ویژه IIOJK را با وجود قطعنامه های سازمان ملل در مورد کشمیر به دست آورد، ابراز تاسف کرد. زیرا به جز پاکستان و تعداد معدودی از کشورها، بقیه جهان سکوت جنایتکارانه ای را در مورد کشمیر و جنایات هند بر کشمیری های مظلوم کردند.

زیرسوال بردن انسانیت و دموکراسی با اقدام رژیم مودی در 5 اگوست 2019

محمد خان سوپوری گفت که رژیم حاکم هند از طریق لغو وضعیت ویژه کشمیر، تلاش کرد تا انسانیت و دموکراسی را در سرزمین اشغالی لکه دار کند و طرح های سیاسی پلید خود را پیش ببرد. وی از مردم صلح دوست هند خواست تا نقش موثری در حل مناقشه کشمیر و جلوگیری از نقض حقوق بشر توسط نیروهای هندی در سرزمین های اشغالی ایفا کنند.

رهبران و سازمان‌های APHC انیز در بیانیه‌های خود گفتند که کشمیری‌ها، اقدام غیرقانونی دولت فاشیست هند به رهبری نارندرا مودی را نمی‌پذیرند. و اقدامات خلاف قانون اساسی  5 اگوست 2019 و تا حل مناقشه کشمیر به مبارزه خود ادامه خواهند داد.

آنها ادامه بازداشت غیرقانونی رهبری حریت توسط مقامات هندی و یورش به خانه ها، کشتار، دستگیری های خودسرانه و سایر موارد نقض حقوق بشر توسط پرسنل نیروهای هندی در اراضی اشغالی را برای ارعاب کشمیری ها  محکوم کردند. همچنین  از جامعه بین المللی خواستند تا گام های ملموسی برای وادار کردن هند به حل و فصل زودهنگام مناقشه کشمیر بردارد.

تصمیم پاکستان برای نامگذاری 5 آگوست به عنوان یوم استحصال کشمیر

در همین حال، محمد فاروق رحمانی، رهبر ارشد بخش APHC-AJK، در بیانیه ای در اسلام آباد از تصمیم پاکستان برای نامگذاری 5 آگوست به عنوان یوم استحصال کشمیر برای جلب توجه جامعه جهانی به طرح استعماری شهرک نشینان هند استقبال کرد.

وی گفت که پس از تقسیم IIOJK و ادغام غیرقانونی آن در هند توسط رژیم مودی، کل منطقه جنوب آسیا به سمت بی ثباتی سوق داده شده است و نقض وحشتناک حقوق بشر در سرزمین اشغالی در حال انجام است.

فاروق رحمانی گفت امروز کشمیری‌های ساکن در هر دو بخش جامو و کشمیر و در سراسر جهان متعهد می‌شوند که مبارزه آزادی را بر اساس قطعنامه‌ها و منشور سازمان ملل برای حق تعیین سرنوشت و آزادی از هند به شیوه‌ای سیاسی و مسالمت‌آمیز ادامه دهند.

نامگذاری روز 5 آگوست با عنوان روز محرومیت مردم کشمیر از سوی پاکستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.