هشدار پروفسور بات نسبت به عدم رسیدگی به مناقشه کشمیر در جنوب آسیا

پروفسور عبدالغنی بات، رهبر ارشد APHC گفته است که مناقشه کشمیر از سال 1947 موضوع درگیری بین هند و پاکستان و  مانع اصلی صلح بین دو کشور همسایه است.

در حین سخنرانی در یک گردهمایی عمومی در بوتینگو در سوپوره، منطقه بارامولا، پروفسور عبدالغنی بات گفت که جنگ پاسخی برای هیچ مشکلی نیست. جنگ فقط ویرانی به همراه دارد و هرگز نباید آن را بر صلح ترجیح داد. ما به دنبال صلح در کل جهان به ویژه در جنوب آسیا هستیم.

وی با اشاره به مناقشه کشمیر گفت: هرگز نمی توان در خلاء و در صورت وجود درگیری بین کشورها به صلح دست یافت.

رهبر ارشد APHC هشدار داد: متأسفانه سه قدرت هسته‌ای بر مناقشه کشمیر بسته شده‌اند که اگر به موقع از طریق یک روند گفتگوی پایدار و نتیجه‌گرا بین پاکستان و هند مورد توجه قرار نگیرد، هیچ‌کس نمی‌تواند وضعیت را از تغییر مسیر زشت کنترل کند.

درخواست پروفسور بات از جامعه بین المللی برای حل مناقشه کشمیر

پروفسور بات از جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل خواست تا مداخله کند و روند گفتگو بین پاکستان و هند را برای حل مناقشه بر سر جامو و کشمیر تسهیل کند.

از سوی دیگر، یکی دیگر از رهبران ارشد APHC، آقا سید حسن الموسوی الصفوی، در حالی که نماز عید را در امام بارگاه در بودگام اقامه می کرد، به تفسیر فلسفه عید قربان پرداخت. وی به این مناسبت به مسلمانان کشمیری تبریک گفت.

جنبش سیاسی دموکراتیک نیز در نشستی در سرینگر به شهدای 13 جولای کشمیر ادای احترام کرد.

تلاش هند برای ارائه روایت نادرست در مورد وضعیت کشمیر اشغالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.