نگرانی ایالات متحده آمریکا از فراخوان های آشکار برای نسل کشی مسلمانان هند

رشاد حسین سفیر ایالات متحده آمریکا در امور آزادی مذهبی بین المللی گفت که ایالات متحده از فراخوان های آشکار برای نسل کشی مسلمانان هند نگران است.

در اجلاس سه روزه بین المللی آزادی مذهبی (IRF) که در پایتخت ایالات متحده برگزار شد، سفیر حسین گفت که الفاظ غیرانسانی باعث تشدید آزار و اذیت اقلیت های هند و ایجاد چالش برای ایالات متحده شده است.

در یک میزگرد با موضوع آزادی مذهبی در هند: چالش‌ها برای ایالات متحده، حسین گفت: فراخوان های آشکاری برای نسل‌کشی [مسلمانان] در هند داشته‌ایم. ما تخریب خانه‌های [مسلمانان] را داشته ایم.

حسین با اشاره به اینکه پروژه هشدار زودهنگام موزه هولوکاست ایالات متحده «هند را به عنوان کشور شماره دو در جهان در معرض خطر کشتار دسته جمعی معرفی کرده است»، گفت: «لفاظی» که آشکارا در هند به کار می رود، رفتاری غیرانسانی نسبت به مردم، است. تا جایی که یکی از وزیران، مسلمانان را موریانه نامید. هنگامی که این مواد را دارید، مهم است که به آن توجه داشته باشیم و برای مقابله با چالش‌هایی که با آن روبرو هستیم تلاش کنیم.

اگرچه حسین نام وزیر هندی مورد اشاره خود را ذکر نکرد، اما اشاره او به وضوح به آمیت شاه وزیر کشور هند بود که معاون نخست وزیر هند نارندرا مودی است. شاه در تظاهراتی سه سال پیش گفته بود که “مهاجران غیرقانونی” – یک نام رمزی ملی هندوها که برای مسلمانان به کار می برد – “موریانه” هستند و قول داده بود که آنها را در اقیانوس غرق کند.

قانون تبعیض آمیز سلب حق رای از مسلمانان هند

رشاد حسین همچنین به قانون شهروندی (اصلاح شده)،به عنوان یک قانون تبعیض آمیز که توسط پارلمان هند در سال 2019 تصویب شد، اشاره کرد که طبق گفته کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی ایالات متحده (USCIRF)، احتمالاً برای سلب حق رای 200 میلیونی هند و به طور بالقوه تبدیل بسیاری از آنها به غیر شهروندی بی تابعیت، مورد سوء استفاده قرار خواهد گرفت.

حسین با بیان اینکه با مسیحیان هندی، سیک ها، دالیت ها و مردم بومی دیدار داشته است، گفت که ایالات متحده “نگران تعدادی از جوامع مذهبی در هند است و مستقیماً با مقامات هندی صحبت می کند

همچنین حسین به اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، «درباره [حملات] به مکان‌ها و عبادت‌ گاه ها… در هند» اشاره کرد که هنگام انتشار گزارش بین‌المللی آزادی مذهبی وزارت امور خارجه آمریکا در سال 2021 در 2 ژوئن بیان شد.

وی این دیدگاه را رد کرد که ایالات متحده هیچ جایگاهی در ارزیابی آزادی های مذهبی جهانی ندارد. برخی از مردم می پرسند: شما به عنوان سفیر آزادی مذهبی بین المللی چه کسی هستید یا شما به عنوان ایالات متحده چه کسی هستید که این ارزیابی ها را در مورد سایر کشورهای جهان انجام دهید؟ پاسخ نسبتاً متقاعدکننده این است که ایالات متحده بر پایه آزادی مذهبی بنا شده است: بسیاری از بنیانگذاران ما خودشان از آزار و اذیت مذهبی فرار می کردند. اولین متمم قانون اساسی ما از آزادی مذهب حمایت می کند.

ایالات متحده به عنوان “کشور مهاجران” متشکل از افرادی بود که از هر گوشه کره زمین به اینجا می آیند. وقتی به اینجا می‌آیند، از مقامات منتخبشان و دولتشان می‌خواهند که نه تنها برای ارزش‌های ما در اینجا بلکه در سراسر جهان دفاع کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.