ادامه احکام ضد مسلمانان: دادگاه های هند تسلیم نفوذ هندوتوا شدند

تحلیلگران می گویند دادگاه های هند به ابزاری در دست عناصری تبدیل شده است که مسلمانان را هدف قرار می دهند.

ناظران روز یکشنبه گفتند که قوه قضاییه هند با احکام ضد مسلمانان خود به ابزاری در دست دولت نارندرا مودی تبدیل شده است که به سرکوب اقلیت ها و محرومیت از عدالت ادامه می دهد.

آنها گفتند که تصمیمات مربوط به مسائل دینی ثابت کرده است که این نهاد آشکارا از ایدئولوژی هندوتوا حمایت می کند و به جامعه مسلمانان ظلم می شود.

آنها تاکید کردند که در ژوئن امسال، دادگاه عالی هند به عنوان “بزرگترین شکنجه گر اقلیت ها” ظاهر شد، زیرا مانع تخریب خانه های مسلمانان توسط دولت نشد.

دادگاه عالی در پاسخ به درخواست یک گروه مسلمان در اوتار پرادش که تاکید کرده بود که دولت اعضای اقلیت 200 میلیونی مسلمان را به دلیل شرکت در تظاهرات مجازات می کند، گفت: “ما نمی توانیم تخریب ها را متوقف کنیم.”

تاریخ هند مملو از حوادث آزار و اذیت مسلمانان توسط دولتی بوده است

کارشناسان همچنین عنوان کردند که مسلمانان هند برای اولین بار با چنین وضعیتی مواجه نشدند زیرا تاریخ مملو از حوادث آزار و اذیت دولتی بود، به ویژه در مادیا پرادش، آسام، دهلی و گجرات.

دادگاه عالی کشور در یک حکم اخیر برای تسکین ایدئولوژی ضد مسلمان خود، اعلام کرد: «مسجد برای عبادت مسلمانان ضروری نبود».

به گفته تحلیلگران، دادگاه‌های هند اکنون فقط به گسترش نوع دیگری از هندوتوا» تبدیل شده‌اند و حکم تخریب همه مساجد و مقبره‌ها، به‌ویژه حدود 5000 مسجد ساخته‌شده توسط فاتحان مسلمان رای می‌دهند.

به همین ترتیب، در مورد ممنوعیت حجاب دانشجویان دختر مسلمان، دادگاه عالی کارناتاکا در ماه مارچ اعلام کرد که حجاب برای اسلام «ضروری» نیست. در تصمیم ظالمانه خود، هیئت سه قاضی اعلام کرد که اجازه دادن به زنان مسلمان برای پوشیدن حجاب اسلامی در کلاس‌های درس مانع رهایی آنها می‌شود و بر خلاف روح قانون اساسی «سکولاریسم » است.

نگاهی بر سایر احکام ضد مسلمانان صادر شده توسط دادگاه های هند

در نمونه‌های آزاد کردن تندروها، در سال 2018، دادگاه، محکومیت مایا کودنانی، عضو ارشد حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) را که به دلیل نقشش در قتل 97 نفر در سال 2002 در گجرات به 28 سال زندان محکوم شد، لغو کرد. متهم همکار او نیز در حکم خود تخفیف یافت.

در پرونده انفجار مسجد حیدرآباد، یک دادگاه ویژه در سال 2018 همه متهمان را تبرئه کرد. این حادثه منجر به کشته شدن 9 نفر و زخمی شدن 58 نفر دیگر شد. همه متهمان متعلق به سازمان هایی بودند که ایدئولوژی هندوتوا را اجرا می کردند.

در پرونده سامجاوتا اکسپرس، یک دادگاه ویژه در سال 2019 هر چهار مردی را که در بمب گذاری در قطاری که هند و پاکستان را به هم وصل می کرد تبرئه کرد. در سال 2007، حداقل 64 نفر در فرودگاه سامجاوتا اکسپرس پس از انجام یک انفجار بمب دست ساز توسط یک سازمان راست گرای هندو کشته شدند.

عاملان قتل عام 72 مسلمان در مالیانا 34 سال بعد نیز هنوز مجازات نشده اند – پرونده 900 بار به تعویق افتاده است.

تقریباً در همه شورش‌های جمعی کشور، چه در سال 1984 و چه در سال 2020 در دهلی، پلیس به اقلیت‌ها اجازه می‌دهد از دست اکثریت «رنج بکشند» یا با دخالت دادن آنها در پرونده‌های نادرست، آنها را «مجازات» کنند.

مسلمانان هند هنوز درد تخریب غیرقانونی مسجد بابری در سال 1992 را احساس می کنند، جایی که دادگاه عالی هند پس از 28 سال از این حادثه، در سال 2019 تشخیص داد که این مکان متعلق به زادگاه لرد رام است و زمین را به امانتی واگذار کرد. ساخت یک معبد

علاوه بر این، «گزارش کمیته عدالت راجیندر ساچار، 2005» نیز چهره «به اصطلاح سکولاریسم» هند را نشان می‌دهد که مسلمانان را «ضد ملی» می‌دانند.

گزارش کارشناس سازمان ملل در مورد خشونت علیه مسلمانان در هند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.