مخالفت چین با برنامه های هند برای برگزاری نشست G-20 در کشمیر اشغالی

چین مخالفت خود را با برنامه های گزارش شده هند برای برگزاری نشست G-20 در کشمیر  اشغالی می باشد.

مخالفت چین به دنبال اعتراض پاکستان برای تصمیم هند مبنی بر برگزاری نشست G-20 در کشمیر اشغالی بوده است. مقامات چین تاکید می کنند که طرف های مربوطه باید از  “حرکات یکجانبه” که ممکن است وضعیت را “پیچیده” کند، اجتناب کنند.

Zhao Lijian سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری در پکن در پاسخ به سوالی گفت: «ما به این آخرین تحولات توجه کرده‌ایم. موضع چین در مورد موضوع کشمیر ثابت و روشن است. موضوع کشمیر، یک مناقشه به جا مانده از گذشته، است که باید به طور مسالمت آمیز و مطابق با منشور سازمان ملل، قطعنامه های شورای امنیت و توافق دوجانبه مورد بررسی قرار گیرد.

او گفت: «طرف‌های ذی‌ربط باید از حرکت‌های یکجانبه‌ای که ممکن است وضعیت را پیچیده‌تر کند، اجتناب کنند. برای حفظ صلح و ثبات منطقه ای باید تلاش کرد تا اختلاف را از طریق گفتگو و مشورت حل و فصل کند.

جامو و کشمیر یک منطقه مورد مناقشه بین المللی شناخته شده است

در پاسخ به سوالی از سوی یک رسانه هندی مبنی بر اینکه چین در حال ساخت کریدور اقتصادی چین-پاکستان در آزاد کشمیر می باشد که مخالفت هند بر سر آن است، Zhao  گفت: «این دو موضوع ماهیت کاملاً متفاوتی دارند. چین برای کمک به رشد اقتصاد و بهبود معیشت مردم، پروژه هایی را در پاکستان انجام داده است.»

وی گفت که شرکت های مربوطه چینی پروژه های مربوطه را با هدف کمک به پاکستان برای توسعه اقتصاد و بهبود معیشت مردم انجام می دهند. وی تاکید کرد: «این روی موضع چین در مورد موضوع کشمیر تأثیری ندارد.

مقام مسئول اظهار داشت که این یک واقعیت شناخته شده است که جامو و کشمیر یک منطقه مورد مناقشه بین المللی شناخته شده بین پاکستان و هند است و بیش از هفت دهه است که در دستور کار شورای امنیت سازمان ملل متحد باقی مانده است

مخالفت پاکستان با برگزاری نشست G-20 در کشمیر اشغالی

در ادامه، Zhao  با بیان اینکه G-20 یک مجمع برتر برای همکاری های اقتصادی و مالی بین المللی است، گفت: ما از همه اقتصادهای بزرگ می خواهیم که بر بهبود پایدار اقتصاد جهانی تمرکز کنند. از سیاسی کردن همکاری های مرتبط خودداری نمایند و کمک های مثبتی در راستای بهبود حاکمیت اقتصاد جهانی داشته باشند.

گفتنی است در 25 ژوئن، پاکستان، اقدام هند برای برگزاری نشست G-20 در کشمیر را رد کرد. این اولین نشست بزرگ بین المللی خواهد بود که انتظار می رود هند قصد برگزاری آن پس از الحاق کشمیر به دهلی نو را در منطقه اشغالی دارد.

تلاش هند برای ارائه روایت نادرست در مورد وضعیت کشمیر اشغالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.