نیروهای هندی، جوانان کشمیری را برای نقشه های خود، مورد هدف قرار میدهند

کنفرانس حریت همه احزاب گفته است که نیروهای هندی به طور عمد، جوانان کشمیری را تحت یک طرح حساب شده برای وادار کردن کشمیری ها به تسلیم در برابر خواسته های خود، هدف قرار می دهند.

APHC در بیانیه ای که در سرینگر منتشر کرد، گفت که نیروهایی که تحت قوانین سختگیرانه از قدرت های لجام گسیخته برخوردار بودند، جوانان کشمیری را به میل خود و بدون ترس از مجازات می کشتند و دستگیر می کردند.

APHC از جامعه بین المللی خواست تا هند را در قبال جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت که توسط سربازانش در جامو و کشمیر اشغال شده هند مرتکب شده اند، پاسخگو بداند و در حل و فصل مناقشه کشمیر مطابق با آرزوهای کشمیری ها نقش ایفا کند.

شهادت بیش از 12 جوانان کشمیری در عملیات های ساختگی توسط نیروهای هندی

در این بیانیه آمده است که طی دو هفته گذشته، نیروها بیش از 12 جوان را در عملیات ساختگی به شهادت رسانده و بسیاری دیگر را در جریان یورش به خانه ها و به اصطلاح عملیات تفتیش دستگیر کرده اند.

در همین حال، خواجه فردوس، رهبر APHC، در بیانیه‌ای در سرینگر گفت که صلح پایدار در جنوب آسیا بدون حل و فصل مناقشه کشمیر مطابق با خواست مردم کشمیر و قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل نمی‌تواند برقرار شود.

وی با بیان اینکه دولت فاشیست هند به رهبری نارندرا مودی با لغو وضعیت ویژه IIOJK در 5 آگوست 2019 قوانین بین المللی را نقض کرد، افزود: رژیم مودی به منظور تغییر ترکیب جمعیتی سرزمین اشغالی تابعیت جامو و شهروندی را اعطا کرده است. اعطای تابعیت به ده ها هزار شهروند هندی در نقض فاحش قطعنامه های سازمان ملل و قوانین بین المللی است.

پاکستان کشته شدن جوانان کشمیری در بازداشتگاه های هند را محکوم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.