تعطیلی مدارس غیردولتی در کشمیر اشغالی به دستور دولت مودی

دولت مودی به دلیل صدور فرمان ممنوعیت مدارس غیردولتی در IIOJK مورد انتقاد قرار گرفت. چراکه این فرمان، مستقیما حق آموزش را از دانش آموزان سلب می نماید.

الطاف احمد بات، رئیس جنبش نجات جامو و کشمیر (JKSM)، سرکوب مدارس در جامو و کشمیر تحت اشغال غیرقانونی هند (IIOJK) توسط دولت مودی را به شدت محکوم کرد و آن را “تروریسم آموزشی” خواند.

اداره آموزش و پرورش جامو و کشمیر تحت اشغال غیرقانونی هند، در تلاش برای تخریب آینده دانش آموزان کشمیری دستور ممنوعیت کلیه مدارس فلاح عام تراست (FAT) را صادر کرده و به ماموران آموزش و پرورش ناحیه و منطقه دستور داده است تا تمامی مدارس را ظرف 15 روز پلمپ کنند.

این در حالی است که بیش از 20000 دانش آموز در صدها مدرسه وابسته به FAT در IIOJK مشغول به تحصیل هستند.

الطاف احمد بات، گفت که دولت BJP به رهبری مودی تک تک حقوق اساسی بشر را در IIOJK نقض می کند، در حالی که سازمان های بین المللی چشمان خود را بر جنایات هند بسته اند.

آغاز تروریسم آموزشی توسط مقامات دولت مودی در کشمیر اشغالی

در ادامه رئیس جنبش نجات جامو و کشمیر  تاکید کرد: پس از تخریب اقتصاد، شکنجه و کشتن جوانان، اکنون مقامات دولت مودی مستقیما «تروریسم آموزشی» را با بستن مدارس برای دانش آموزان نیازمند در سراسر منطقه اشغالی آغاز کرده اند.

وی گفت: سال گذشته دولت اشغالگر هند دانش‌آموزان کشمیری را که در سرتاسر جهان دنبال رشته‌های حرفه‌ای بودند، از ادامه تحصیل منع کرد، اکنون نیز مدارس را برای ایجاد ناامیدی و تخریب آینده کشمیری‌ها تعطیل می‌کند.

رئیس JKSM بار دیگر تاکید کرد که آموزش یک حقوق اساسی بشری است و هر دانش آموز کشمیری باید به حقوق خود دست یابد. در حالی که سازمان ملل و سایر سازمان های جهانی که برای آموزش در سراسر جهان کار می کنند باید در این امر مداخله کنند و بر دهلی نو فشار بیاورند تا تصمیم خود را پس بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.