انتقاد پاکستان از سخنان رهبران دولت هند علیه پیامبر اکرم (ص)

دکتر عارف علوی رئیس جمهور و شهباز شریف نخست وزیر پاکستان، سخنان اخیر دو عضو حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) به عنوان رهبران دولت هند را علیه پیامبر اکرم (ص) به شدت محکوم کردند.

نخست وزیر پاکستان در بیانیه خود گفت: من با شدیدترین الفاظ ممکن اظهارات توهین آمیز رهبر BJP هند در مورد پیامبر گرامیمان (ص) را محکوم می کنم. [من] بارها گفته ام که هند تحت رهبری مودی، آزادی های مذهبی را زیر پا گذاشته و مسلمانان را آزار می دهد. جهان باید به هند توجه داشته باشد و به شدت هند توبیخ شود. محبت ما به پیامبر اکرم (ص) بالاتر است. همه مسلمانان می توانند جان خود را در راه عشق و احترام پیامبر اکرم (ص) فدا کنند.

در همین حال، خبرگزاری APP به نقل از رئیس جمهور علوی گفت که چنین اظهاراتی بازتاب روند رو به رشد اسلام هراسی در هند است که خانه میلیون ها مسلمان است.

رئیس جمهور پاکستان گفت که صرف تعلیق و اخراج مقامات حزب کافی نیست و BJP باید از ایدئولوژی افراطی و فاشیستی هندوتوا اجتناب کند و آن را محکوم کند. هند، تحت فلسفه منفور هندوتوای مودی، آزادی های مذهبی همه اقلیت های خود را زیر پا گذاشته و آنها را بدون هیچ مصونیتی مورد آزار و اذیت قرار می دهد.

علوی افزود: «جازه دادن به این گونه اظهارات اسلام هراسانه و ادامه آن بدون مجازات، خطری جدی برای حقوق بشر است و ممکن است منجر به تعصب و به حاشیه راندن بیشتر شود که چرخه‌ای از خشونت و نفرت ایجاد خواهد کرد.

در پایان، وی از جامعه جهانی، سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی حقوق بشر خواست تا به افزایش اسلام هراسی و آزار و شکنجه مذهبی سیستماتیک در هند توجه جدی داشته باشند و تمام اقدامات لازم را برای پایان به آن انجام دهند.

بیانیه وزارت خارجه پاکستان در محکومیت سخنان رهبران دولت هند علیه پیامبر اکرم (ص)

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان نیز در بیانیه‌ای روز یکشنبه گفت که پاکستان اظهارات بسیار تحقیرآمیز اخیر توسط دو مقام ارشد BJP را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کند.

وی گفت: تلاش برای شفاف سازی و اقدامات انضباطی دیرهنگام و زودهنگام علیه این افراد نمی تواند درد و رنجی را که برای جهان اسلام ایجاد کرده اند را کاهش دهد. مسلمانان مقیم هند به همان اندازه از اظهارات کاملاً زننده دو مقام BJP خشمگین هستند. خشونت جمعی متعاقب آن در کانپور و سایر نقاط هند گواهی بر این واقعیت است.

پاکستان همچنین از افزایش نگران کننده خشونت و نفرت جمعی علیه مسلمانان هند به شدت نگران است. مسلمانان در هند به طور سیستماتیک، به حاشیه رانده شده و در معرض هجوم سازماندهی شده گروه های افراطی هندو با همفکری و حمایت کامل دستگاه های امنیتی در سراسر ایالت های مختلف هند قرار می گرفتند. متأسفانه دستگاه دولتی هند از درخواست‌های ناامیدانه جوامع مسلمان محلی در سراسر کشور برای کمک دوری کرده است. در هند این امر به یک امر مذموم تبدیل شده است که مسلمانان را از حق زندگی و انجام آزادانه دین خود محروم کنند.

تاکید پاکستان بر لزوم اقدام فوری در برابر اسلام‌هراسی در هند

پاکستان از هند می‌خواهد که اقدامات قاطع و قابل اثبات علیه کسانی که در اظهارات توهین‌آمیز و هتک حرمت پیامبر اکرم (ص) هستند، اتخاذ شود. هند همچنین باید اقدامات فوری برای محافظت از اقلیت های خود در برابر نقض حقوق بشر انجام دهد، امنیت و رفاه آنها را تضمین کند و به آنها اجازه دهد تا عقاید خود را در صلح ادا کنند و عمل کنند.

به علاوه، پاکستان بار دیگر از جامعه بین‌المللی می‌خواهد که وضعیت شدیداً تشدیدکننده اسلام‌هراسی در هند را فوراً درک کند. هند باید برای خفه کردن حقوق اقلیت‌ها، به‌ویژه مسلمانان، برای عمل به اعتقادات و اعتقادات مذهبی‌شان پاسخگو باشد.

جامعه بین‌المللی باید اطمینان حاصل کند که مسلمانان در هند به دلیل داشتن عقاید مذهبی متفاوت از اکثریت جمعیت قربانی نشوند. جهان باید برای محافظت از مسلمانان در هند در برابر نسل کشی قریب الوقوع به دست متعصبان هندو الهام گرفته شده از هندووا، که توسط انجمن BJP-RSS در راس آن جرأت یافته اند، مداخله کند.

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.