خشم جهان اسلام از سخنان تحقیرآمیز اعضای BJP در مورد پیامبر اکرم (ص)

کشورهای جهان اسلام از جمله پاکستان و سایر کشورهای اسلامی خواستار اقدام شدید و عذرخواهی دولت هند به دلیل آسیب رساندن به احساسات مسلمانان در خصوص اهانت به پیامبر اکرم (ص) شدند.

به دنبال اظهارات تحقیرآمیز اعضای BJP در مورد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، دولت هند روز دوشنبه برای فرونشاندن خشم احساسات میلیون ها مسلمان در داخل و خارج از کشور تلاش می کند.

به گزارش رویترز، حداقل 38 نفر به دلیل شورش در کانپور دستگیر شدند. در حالی که تظاهرات دیگری در بمبئی برگزار شد.

مقامات ارشد هند همچنان درگیر مدیریت پیامدهای دیپلماتیک هستند. زیرا کشورهای مسلمان بیشتری از جمله پاکستان، عربستان سعودی، عمان، امارات، مالدیو، اردن، افغانستان و ایران و همچنین دانشگاه بانفوذ الازهر در قاهره خواستار عذرخواهی دولت شدند.

محکومیت سخنان اعضای BJP در مورد پیامبر اکرم (ص) توسط سازمان همکاری اسلامی

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این توهین‌ها در شرایطی است که نفرت شدید و توهین به اسلام در هند و آزار و اذیت سیستماتیک مسلمانان وجود دارد.

این نهاد 57 عضوی به آخرین تصمیم مبنی بر ممنوعیت حجاب در مؤسسات آموزشی در چندین ایالت هند و تخریب اموال مسلمانان اشاره کرد تا آنچه را که تعصب دولت هند اعلام کرد، برجسته کند.

دیپلمات های هندی مستقر در کشورهای خلیج فارس و کشورهای اسلامی همسایه مانند ایران و پاکستان توسط مقامات این کشورها برای اعتراض به اظهارات مقامات BJP احضار شدند.

در همین راستا وزارت امور خارجه هند در بیانیه ای اعلام کرد که توئیت ها و نظرات توهین آمیز به هیچ وجه منعکس کننده دیدگاه های دولت نیست.

تحریم محصولات هندی به دنبال خشم جهان اسلام از توهین به پیامبر اکرم (ص)

یک مقام ارشد سفارت قطر در دهلی نو در خصوص سخنان توهین آمیز مقامات BJP اگفت: دولت مودی باید علناً از این اظهارات فاصله بگیرد. چراکه آسیب زدن به احساسات مذهبی ما می‌تواند مستقیماً بر روابط اقتصادی تأثیر بگذارد.

به طور مشابه، رویترز گزارش داد که یک سوپرمارکت کویتی نیز محصولات هندی را از قفسه های خود خارج کرده است.

در سوپرمارکت، کیسه‌های برنج و قفسه‌های ادویه و فلفل‌ها با ورقه‌های پلاستیکی پوشانده شده بود. روی تابلوهای به زبان عربی نوشته شده بود: «محصولات هندی را حذف کردیم».

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.