کشمیری ها از طرح اتهامات جعلی علیه رهبر حریت انتقاد کردند

جنبش رهایی جامو و کشمیر (JKSM)، اقدام دولت هند در طرح اتهامات جعلی علیه ظفر اکبر بات، رهبر حریت و هفت کشمیری دیگر را محکوم کرد.

به گفته سخنگوی جنبش رهایی جامو و کشمیر، اتهامات جعلی علیه بات و دیگران به دلیل حمایت آنان از حق تعیین سرنوشت در جامو و کشمیر تحت اشغال غیرقانونی هند (IIOJK) مطرح شده است.

در این خصوص، سخنگو اظهار داشت: دادگاه ویژه آژانس تحقیقات ملی هند (NIA) در سرینگار این اتهامات را در رابطه با پرونده دروغینی که دو سال پیش علیه متهم ثبت شده بود، تشکیل داده است.

در ادامه، وی گفت: این پرونده در تاریخ 27 جولای 2020 به اتهام پذیرش ساکنان IIOJK در MBBS و سایر دوره های حرفه ای در کالج ها، موسسات و دانشگاه های مختلف در پاکستان توسط سازمان تحقیقات ایالتی (SIA) به ثبت رسیده است.

NIA همچنین بات را به جمع آوری پول از دانشجویان MBBS به جهت سازماندهی اعتراضات ضد هند و طرفدار آزادی در کشمیر متهم کرد.

طرح اتهامات جعلی علیه رهبران کشمیری با هدف فریب جامعه بین المللی

سخنگوی جنبش رهایی جامو و کشمیر، اساس این پرونده را دروغ محض و تلاشی برای فریب دادن جامعه بین المللی در مورد افزایش نقض حقوق بشر در قلمرو تحت اشغال خواند. این اساساً نمایشی از ناامیدی از سوی آژانس‌های هندی است که کنترل خود را در IIOJK از دست داده‌اند و می‌خواهند فعالان آزادی و رهبری را با قرار دادن آنها در پشت میله‌های زندان سرکوب کنند.

وی افزود: تصمیم دولت برای ممانعت از تحصیل دانشجویان هندی در پاکستان، شغل آنها را نابود کرده و بر آنها تأثیر نامطلوب خواهد گذاشت. ممنوعیت سفر دانشجویان کشمیری به پاکستان برای ادامه تحصیلات عالی، توطئه ای برای عقب ماندن و بی سواد نگه داشتن مردم سرزمین های اشغالی است.

علاوه براین، نیروهای اشغالگر هند در برخوردهای ساختگی روزانه مردم بیگناه را می کشند و فعالان سیاسی را بدون دستور قضایی دستگیر می کنند تا توجه جهانیان را از وضعیت کشمیر منحرف کنند.

در پایان، سخنگو تاکید کرد: مردم IIOJK از جهان، به ویژه از سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه اروپا، ایالات متحده، بریتانیا و سازمان ملل متحد درخواست می کنند تا به تصمیمات دادگاه با انگیزه سیاسی برای ساکت کردن رهبران سیاسی که برای حقوق اساسی خود می جنگند توجه کنند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.