حمایت بلینکن از خانواده روزنامه نگار فلسطینی کشته شده

وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با اعضای خانواده روزنامه نگار فلسطینی کشته شده، به آن ها تسلیت گفت.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، پس از انتقاد از استفاده اسرائیل از زور در مراسم تشییع جنازه روزنامه نگار فلسطینی با خانواده شیرین ابواکله، گفت‌وگو کرد.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت، بلینکن در جریان پرواز خود به برلین برای نشست وزرای خارجه ناتو، در تماس تلفنی با اعضای خانواده شیرین ابواکله “تسلیت عمیق” خود را ابراز کرد. این مقام آمریکایی به شرط ناشناس ماندن گفت: دیپلمات ارشد آمریکایی به ارزش مجموعه کاری روزنامه نگاری ابواکله و اهمیت مطبوعات آزاد و مستقل اشاره کرده است.

حمله نیروهای اسرائیلی به شرکت کنندگان مراسم تشیع جنازه روزنامه نگار فلسطینی

بلینکن حمایت دیپلمات های آمریکایی در اورشلیم را از خانواده شیرین ابواکله که تابعیت ایالات متحده نیز داشتند، ارائه کرد.

ابواکله، روزنامه نگار و گزارشگر برجسته تلویزیون الجزیره، روز چهارشنبه هنگام پوشش خبری حمله اسرائیل در کرانه باختری اشغالی کشته شد. الجزیره در این خصوص گزارش داد نیروهای اسرائیلی با خونسردی به او شلیک کرد.

در مراسم تشییع جنازه او در روز جمعه، پلیس اسرائیلی با باطوم بر روی عزادارانی فرود آمد که پرچم های فلسطین را به دست گرفت. با این وجود، حاملان تمام تلاش خود را کردند تا تابوت او را رها نکنند.

گفتنی است بلینکن پیشتر گفته بود که از اقدامات پلیس اسرائیل عمیقاً مضطرب شده است و وزارت امور خارجه خواستار تحقیقات شفاف در مورد قتل روزنامه نگار فلسطینی می باشد.

فلسطین و کشمیر در دستور کار نشست وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.