حوزه های انتخاباتی کشمیر اشغالی، به هندوها شانس بیشتری برای پیروزی می دهد

کمیسیون مرزبندی هند 90 حوزه های انتخاباتی در جامو و کشمیر را به استثنای لاداخ نهایی کرد که در همگی امکان نمایندگی بیشتر برای هندو فراهم شده است.

هند  فهرست جدیدی از حوزه‌های سیاسی را برای جامو و کشمیر تحت اشغال غیرقانونی هند منتشر کرد که امکان نماینده بیشتری را برای بخش های هندو در منطقه با اکثریت مسلمان فراهم می‌کند و راه را برای انتخاب جدید آنان هموار می‌کند.

در سال 2019 دولت نخست وزیر نارندرا مودی، جامو و کشمیر اشغالی را به دو منطقه فدرال تجزیه کرد. این عمل به عنوان بخشی از اقدامی برای تشدید کنترل دولت هند بر منطقه مورد مناقشه بود. در زمان اعلام خبر تجزیه منطقه، دولت با پیش‌بینی اعتراضات، بسیاری از رهبران سیاسی را در حبس خانگی قرار داد و راه های ارتباط اینترنتی را قطع نمود.

منطقه جامو و کشمیر اشغالی در اصل شامل دره کشمیر عمدتا مسلمان، منطقه جامو تحت تسلط هندوها و منطقه دورافتاده بودایی لاداخ بود.

تغییر در تعداد حوزه های انتخاباتی به نفع نمایندگان هندو

دولت هند گفت که مطابق اعلام کمیسیون مرزبندی، 90 حوزه های انتخاباتی برای J&K، به استثنای لاداخ، با 43 کرسی برای جامو و 47 کرسی برای کشمیر، نهایی شده است. پیش از این جامو 37 کرسی و دره کشمیر 46 کرسی داشت.

این کمیسیون که گزارش آن توسط حزب دموکراتیک خلق J&K رد شده است، با استناد به چشم انداز ژئوفرهنگی خاص منطقه، گفت که انطباق با ادعاهای رقیب از طرف های مختلف دشوار بوده است. آمیت شاه وزیر کشور هند نیز در ژانویه گفته بوذ که انتخابات در J&K به زودی پس از تکمیل روند مرزبندی برگزار خواهد شد.

کنگره ملی جامو کشمیر که منطقه را اداره می کند، گفت که در حال بررسی پیامدهای این اقدام است که توسط حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) به رهبری مودی حمایت شده است.

کنگره ملی در توییتر اعلام کرد:  تعیین غیر منصفانة حوزه های انتخاباتی واقعیت اصلی را تغییر نمی‌دهد، که این موضوع است که هر زمان که انتخابات برگزار می‌شود، رای‌دهندگان BJP و نمایندگان آن را به خاطر آنچه در 4 سال گذشته با J&K انجام داده‌اند مجازات می‌کنند.

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.