زمان طرح موضوع کشمیر در کنگره آمریکا فرا رسیده است

ایلهان عمر عضو مسلمان کنگره آمریکا گفته است که دیدار با قربانیان نقض آتش‌بس هند و دیدن رنج آنها، طرح موضوع کشمیر در کنگره آمریکا را بیش از پیش ضروری کرده است.

در پاسخ به سوالی درباره موضع در قبال مسائل کشمیر و فلسطین، عضو مسلمان کنگره آمریکا گفت: دیدار با مردم کشمیر در آزاد جامو کشمیر (AJK) که به دلیل نقض آتش‌بس توسط هند از زخم‌های گلوله تحت مراقبت هستند، تجربه‌ای باورنکردنی است.

نماینده کنگره آمریکا در جریان سفر چهار روزه خود به دعوت دولت پاکستان از خط کنترل (LoC) در AJK بازدید کرد. او با تعدادی از مقامات کلیدی دولت از جمله رئیس جمهور، نخست وزیر و اعضای کابینه نیز دیدار کرد.

تعهد عضو مسلمان کنگره آمریکا، برای طرح همیشگی موضوع کشمیر و فلسطین در کنگره

ایلهان گفت که همیشه موضوع کشمیر و فلسطین را در کنگره مطرح کرده است، او افزود: من فرصتی نداشتم که شخصاً از این مکان دیدن کنم. اولین دیدار با مردم و پرسیدن اینکه چگونه می‌خواهند با من به عنوان یک قانون‌گذار و مدافع حقوق بشر مشارکت داشته باشند، یک تجربه وحشناک بود.

وقتی از او پرسیده شد که آیا این موضوع را در کنگره مطرح خواهد کرد، گفت که ملاقات حضوری با مردم و دیدن رنج آنها، ضرورت طرح موضوع کشمیر در کنگره را بیش از شنیدن آن از زبان دیگران ضروری می کند.

تجربه شخصی ایلهان از نقض حقوق بشر در سنین جوانی

ایلهان درباره خودش گفت: من در سومالی به دنیا آمدم اما به دلیل جنگ داخلی مجبور به فرار از کشور شدم و به مدت چهار سال در کنیا زندگی کردم. قبل از اینکه من و خانواده ام برای آمدن به ایالات متحده آمریکا، حمایت مالی شوند.

«اینجا توانستم تحصیلاتم را ادامه دهم و در جامعه ای از مردم خونگرم زندگی کنم، اگرچه Minnesota در 20 سال گذشته بسیار سرد است. من نماینده مردم جامعه خود در کنگره آمریکا هستم.

من کسی هستم که در سنین جوانی ستم و نقض حقوق بشر را تجربه کرده‌ام و از آنجایی که در مقام قدرت قرار گرفته‌ام، وظیفه خود می‌دانم از کسانی که این قدرت را ندارند دفاع کنم.

در ادامه، ایلهان گفت: زندگی با مردم محروم و مواجه با چالش های اقتصادی، کسانی که فرصت کامل تحصیلی نداشتند، و کسانی که با اسلام هراسی و تبعیض نژادی سر و کار داشتند، او را برای مبارزه برای اهداف ضعیفان و استثمارشدگان آماده کرده بود.

نماینده کنگره آمریکا گفت که مهاجران پاکستانی پیوند محکمی بین پاکستان و ایالات متحده ایجاد کردند و خاطرنشان کردند که این روابط در 75 سال گذشته تقویت شده است.

گزارش ایالات متحده، نقض گسترده حقوق بشر در هند را نشان می دهد

او گفت که آمریکایی ها از روحیه کارآفرینی پاکستانی ها، نوآوری آنها و تمرکز آنها بر پیشرفت فناوری و مراقبت های بهداشتی سود برده اند. برای بسیاری از آمریکایی ها اولین تعامل آنها با پاکستانی ها زمانی بود که آنها را به عنوان پزشک و جراح خود با این افراد ملاقات کردند. او افزود که تماس های مردمی روابط دیپلماتیک برابر و سودمند دوجانبه را تقویت کرد.

همچنین، وی داستان‌های منفی را که ممکن است مردم (خارجی) درباره پاکستان شنیده باشند، رد کرد و گفت که از اینکه بدانند سفر او چقدر آرام و شاد بوده است، شوکه خواهند شد.

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.