برگزاری تظاهرات علیه هند در آزادکشمیر، همزمان با سفر مودی به سرزمین اشغالی

روز یکشنبه در حالی که نارندرا مودی، نخست وزیر هند از جامو و کشمیر اشغالی بازدید کرد، تظاهرات علیه هند در آزادکشمیر برگزار شد.

سفر مودی، اولین سفر وی به منطقه مورد مناقشه پس از لغو وضعیت ویژه  برای حدود سه شال قبل توسط دولت دهلی نو بود. دهلی نو در آگوست 2019، وضعیت ویژه خودمختاری جامو و کشمیر اشغالی را باطل کرد. پس از آن، نیروهای هندی، هزاران نفر را دستگیر کردند و طولانی‌ترین قطع اینترنت در جهان را با هدف جلوگیری از مخالفت‌های محلی با این اقدام، تحمیل کردند،

در آستانه سفر مودی، تدابیر شدید امنیتی برای حضور نخست وزیر هند در دهکده پالی در جامو، بخش جنوبی با اکثریت هندو، برقرار شده است. جایی که در آن مراسم معرفی حکومت مستقیم دهلی نو به عنوان دفاعی در برابر جنبش آزادی کشمیر جشن گرفته شد.

در رویداد یکشنبه، مراسم پانچایاتی راج جشن گرفته شد. روزی که به یاد دموکراسی مردمی می باشد. نکته تلخ ماجرا آن است که مراسم دومکراسی مردمی در حالی برگزار می شود کشمیر اشغالی از سال 2018 بدون دولت منطقه‌ای منتخب بوده است.

برگزاری تظاهرات علیه هند با نام «روز سیاه» در پایتخت آزاد کشمیر

خبرگزاری رسمی پاکستان APP نیز گزارش داد که در آستانه سفر مودی در کشمیر اشغالی تعطیلی کامل رخ داده است. فراخوان اعتصاب توسط کنفرانس حریت همه احزاب نیز صادر شده است.

روز گذشته، در آزادکشمیر، تظاهراتی به فراخوان سردار تنویر الیاس نخست وزیر AJK برگزار شد. روز بعد نیز یک تجمع اعتراضی بزرگ با نام «روز سیاه» در مظفرآباد پایتخت به رهبری خواجه فاروق احمد، وزیر AJK و نمایندگان دیگر احزاب سیاسی برگزار شد.

تظاهرات علیه هند از برهان وانی چوک شروع شد. شرکت کنندگان علاوه بر بنرهایی با شعارهای ضد هند، پرچم های سیاه را نیز در دست داشتند و علیه مودی شعار سر دادند.

سفر نخست وزیر هند به کشمیر اشغالی پس از سرکوب گسترده در منطقه

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.