دیدار مودی از سرزمین اشغالی معادل نمک پاشیدن بر زخم های کشمیری ها

نخست وزیر آزادکشمیر گفت: دیدار مودی در جامو و کشمیر اشغالی معادل نمک پاشیدن بر زخم های کشمیری است.

سردار تنویر الیاس خان، نخست وزیر تازه منتخب آزاد جامو و کشمیر (AJK) روز چهارشنبه گفت که سفر نارندرا مودی نخست وزیر هند به جامو و کشمیر تحت اشغال غیرقانونی هند (IIOJK) معادل نمک پاشیدن بر زخم های کشمیری است.

نخست وزیر آزاد جامو و کشمیر در واکنش به سفر قریب‌الوقوع مودی به سرینگر اشغالی، گفت که کشمیری‌ها این سفر را به‌عنوان روز سیاه مارک می‌کنند.

با اشاره به ادامه خشونت‌ها در منطقه ناآرام، سردار تنویر الیاس خان گفت: سازمان ملل موظف است نقش بسیار ضروری خود را برای توقف نسل‌کشی سیستماتیک کشمیری‌ها ایفا کند. چراکه که هند از تمام مرزهای بی رحمی و وحشیگری در کشمیر اشغالی عبور کرده است.

سفر مودی همزمان با ادامه نسل کشی و تشدید زخم های کشمیری ها

در ادامه، نخست وزیر آزاد جامو و کشمیر با اشاره به ناپدید شدن اجباری، کشتار جوانان در برخوردهای ساختگی، گفت: این واقعیت که هزاران کشمیری در گورهای دسته جمعی که در سراسر قلمرو گسترده شده اند دفن شده اند، گویای سرکوب و وحشیگری هند علیه کشمیری ها است.

در زمانی که نیروهای اشغالگر هند درگیر نسل کشی کشمیری ها بودند، بازدید مودی از IIOJK معادل نمک پاشیدن بر زخم کشمیری ها است. وی افزود، این دیدار بخشی از ترفند دولت BJP برای فریب دادن جامعه بین المللی بود و در نتیجه ایجاد این تصور نادرست می باشد که همه چیز در کشمیر خوب است!

سفر نخست وزیر هند به کشمیر اشغالی پس از سرکوب گسترده در منطقه

در پایان، نخست‌وزیر AJK گفت که  بازدید نخست‌وزیر هند از دره اشغالی، به عنوان یک روز سیاه در دو طرف خط کنترل (LoC) خواهد بود. وی تاکید کرد که کشمیری ها تا رسیدن به هدف والای خود یعنی آزادی از اشغال هند به مبارزه خود ادامه خواهند داد.

 

 

 

 

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.