پاکستان، کشتار غیرقانونی کشمیری ها و تشدید جنایات در ماه رمضان را محکوم کرد

پاکستان، کشتار غیرقانونی کشمیری ها توسط نیروهای اشغالگر هند در دره اشغالی و حملات نفرت انگیز به نمازگزاران مسلمان در ماه مبارک رمضان را به شدت محکوم کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان، کشتار غیرقانونی تعدادی جوانان کشمیری دیگر را در جامو و کشمیر تحت اشغال غیرقانونی هند (IIOJK) به شدت محکوم کرد و گفت که نیروهای اشغالگر هند، محیطی دائمی از ترور، آزار و اذیت و ارعاب را در این دره ایجاد کرده‌اند.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: پاکستان کشتار بی‌امان توسط نیروهای اشغالگر هندی را که منجر به شهادت چهار جوان کشمیری دیگر در هفته جاری در عملیات «محاصره و جستجو» در منطقه شوپیان در IIOJK شد، به شدت محکوم می‌کند.

این بیانیه خاطرنشان کرد که بیش از 576 کشمیری بی گناه از زمان اقدامات غیرقانونی و یکجانبه هند در 5 اوت 2019 به شهادت رسیده اند.

همچنین وزارت خارجه عنوان کرد که جوانان کشمیری هدف ویژه 900000 نیروی نظامی هندی بوده اند، زیرا هزاران نفر از آنها در محیطی دائمی از ترور، آزار و اذیت و ارعاب زندگی می کنند.

تشدید جنایات دولت هند در جامو و کشمیر اشغالی در ماه مبارک رمضان

بیانیه‌ وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد که نیروهای هندی به نقض فاحش حقوق بشر در سرزمین های اشغالی با مصونیت بی شرمانه تحت قوانین سختگیرانه ای مانند قانون ایمنی عمومی (PSA) و قانون قدرت ویژه نیروهای مسلح (AFSPA) ادامه داده اند.

«الگوی جنایات مداوم در جامو و کشمیر اشغالی توسط هند که در ماه مبارک رمضان تشدید شده است، نشان دهنده سیاست نفرت انگیز هند در ایجاد وحشت در مردم به منظور تداوم آزار و اذیت سیستماتیک کشمیری ها می باشد.

درخواست پاکستان برای تحقیق درباره کشتار غیرقانونی کشمیری ها

این سازمان مدعی شد که جوانان دلاور کشمیری قاطعانه به آرمان عادلانه خود متعهد هستند و هیچ مقدار وحشیگری نمی تواند عزم شکست ناپذیر آنها را کاهش دهد.

«پاکستان بر درخواست تحقیق درباره کشتارهای غیر قانونی در IIOJK که توسط کمیسیون تحقیق دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR) در گزارش‌های کشمیر در سال‌های 2018 و 2019 توصیه شده است، تکرار می‌کند.»

در خاتمه، وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که این کشور از جامعه بین‌الملل می‌خواهد تا نقش خود را برای حل و فصل عادلانه و مسالمت‌آمیز مناقشه جامو و کشمیر مطابق با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و خواسته‌های مردم کشمیر ایفا کند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.