گزارش ایالات متحده، نقض گسترده حقوق بشر در هند را نشان می دهد

آخرین گزارش وزارت امور خارجه ایالات متحده نقض عمده حقوق بشر در هند از جمله قتل های غیرقانونی توسط ماموران دولتی، خشونت علیه مسلمانان و قتل توسط نیروهای دولتی و غیردولتی در کشمیر اشغالی را برجسته کرده است.

گزارش وزارت امور خارجه ایالات متحده که اوایل این هفته و همزمان با هشدار یک مقام ارشد آمریکایی مبنی بر عواقب ناشی از افزایش احتمالی صادرات نفت هند از روسیه، منتشر گردید.

گروه های حقوق بشر ایالات متحده همچنین خاطرنشان کرده اند که اخیراً دولت هند به مدارس اجازه داد تا دانش آموزان را از پوشیدن حجاب در ایالت کارناتاکا منع کنند. اقدامی که در سطح جهانی مورد انتقاد قرار گرفت اما توسط دادگاه عالی ایالتی تایید شد.

لینک حجاب

وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داد که اطلاعات موثقی در مورد هدف قرار گرفتن مسلمانان در مناطق خاصی از هند دریافت کرده است. این گزارش می افزاید: جوامع مسلمان در مناطق خاصی در برابر خشونت و تبعیض جمعی آسیب پذیر باقی مانده اند.

نگاهی بر موارد نقض قابل توجه حقوق بشر در هند

وزارت امور خارجه از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر نقض قابل توجه حقوق بشر در هند از جمله قتل‌های غیرقانونی و خودسرانه، قتل‌های غیرقانونی توسط دولت یا عوامل آن، شکنجه یا مجازات ظالمانه، رفتار غیرانسانی یا تحقیرآمیز توسط پلیس و مقامات زندان خبر داد.

«شرایط سخت و تهدید کننده زندگی زندان؛ دستگیری و بازداشت خودسرانه توسط مقامات دولتی؛ و مداخله خودسرانه یا غیرقانونی در حریم خصوصی از دیگر زمینه‌های نگرانی شناسایی‌شده در این گزارش بود.

علاوه بر این، گزارش ایالات متحده افزود: اگرچه هند یک دموکراسی است، اما محدودیت‌هایی برای آزادی بیان و رسانه‌ها، از جمله خشونت، تهدید به خشونت، یا دستگیری یا پیگرد غیرقانونی روزنامه‌نگاران، استفاده از قوانین کیفری برای پیگرد رسانه‌های اجتماعی و محدودیت‌هایی در آزادی اینترنت اعمال کرده است.

هند همچنین قوانین بسیار محدود کننده ای را در مورد سازماندهی، تامین مالی، یا عملیات سازمان های غیردولتی و سازمان های جامعه مدنی و بازگرداندن پناهجویان وضع کرده است.

لازم به ذکر می باشد نگرانی عمده دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده، وجود فساد جدی دولتی، آزار و اذیت سازمان های داخلی و بین المللی حقوق بشر است.

افزایش نظارت ایالات متحده در خصوص نقض حقوق بشر در هند

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

One thought on “گزارش ایالات متحده، نقض گسترده حقوق بشر در هند را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.