افزایش نظارت ایالات متحده در خصوص نقض حقوق بشر در هند

وزیر امور خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن گفت که ایالات متحده در حال افزایش نظارت بر نقض حقوق بشر در هند توسط برخی مقامات هندی است.

آقای بلینکن گفت: ما مرتباً با شرکای هندی خود در مورد این ارزش‌های مشترک (حقوق بشر) مشغول هستیم. به همین منظور، برخی از تحولات اخیر در هند از جمله افزایش نقض حقوق بشر در هند توسط برخی مقامات دولتی، پلیس و زندان را زیر نظر داریم.

بلینکن این سخنان در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با لوید آستین وزیر دفاع آمریکا، سوبرهمانیام جایشانکار وزیر خارجه هند و راجنات سینگ وزیر دفاع هند گفت. این اظهارات به نوعی یک توبیخ مستقیم نادر از سوی واشنگتن برای دهلی نو می باشد.

آقای بلینکن توضیح بیشتری نداد. راجنات سینگ و جیشانکار که پس از بلینکن در جلسه توجیهی صحبت کردند، نیز در مورد موضوع حقوق بشر اظهار نظری نکردند.

انتقاد از دولت مودی برای نقض حقوق بشر در هند در برخورد با مسلمانان

اظهارات آقای بلینکن چند روز پس از آن بیان شد که ایلهان عمر، نماینده ایالات متحده، بی میلی دولت ایالات متحده در انتقاد از دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند در زمینه حقوق انسانی را زیر سوال برد.

خانم عمر که به حزب دمکرات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تعلق دارد، هفته گذشته گفت: مودی باید چه کاری با جمعیت مسلمان هند انجام دهد تا اینکه آنها را شریک صلح تلقی نکنیم؟

گفتنی است از زمان سرکارآمدن دولت نارندرا مودی، چندین ایالت هند قوانین ضد تغییر مذهب را تصویب کرده یا در حال بررسی این قوانین هستند که همگی، حق آزادی عقیده تحت حمایت قانون اساسی هند را به چالش می کشد.

ارائه راهکار قانونی علیه هند برای جلوگیری از نقض حقوق بشر در کشمیر

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.