درخواست از سازمان ملل و نهادهای حقوق بشر برای ملاقات با زندانیان کشمیری

در جامو و کشمیر تحت اشغال غیرقانونی هند، کنفرانس حریت همه احزاب، نگرانی شدید خود را نسبت به وخامت وضعیت سلامت رهبران و فعالان جنبش حریت و سایر زندانیان کشمیری که به طور غیرقانونی بازداشت شده اند ابراز کرده است.

مولوی بشیر احمد عرفانی سخنگوی کنفرانس حریت همه احزاب (APHC)، ضمن اشاره به درد و رنج زندانیان کشمیری گفت: مسارات اعلم بات، رئیس APHC شبیر احمد شاه و ​​هزاران تن دیگر از فعالان حریت که به طور غیرقانونی زندانی شده اند، با مشکلات ناشی از عدم دسترسی به درمان پزشکی مناسب رو به رو هستند.

این سخنگو، بی تفاوتی جنایتکارانه مقامات فاشیست هند نسبت به زندانیان کشمیری بیمار را نقض گستاخانه حقوق زندانیان که در منشور حقوق بشر 1948 مصوب شده است، دانست. وی هشدار داد که اگر برای زندانیان بیمار وابسته به جنبش مقاومت اتفاق ناخوشایندی رخ دهد. مسئولیت اتفاقات کشمیر تنها با هند است.

همچنین مولوی بشیر احمد عرفانی با ستایش از استواری، عزم قوی و تعهد محکم رهبران و فعالان زندانی، گفت که هند سخت در اشتباه است که با طولانی کردن مدت بازداشت غیرقانونی رهبران زندانی اراده آنها را می شکند.

لزوم رسیدگی به وضعیت اسفناک زندانیان کشمیری در سرزمین اشغالی

مولوی بشیر احمد، رفتار غیرانسانی علیه رهبران و فعالان مقاومت زندانی را محکوم کرد و گفت: حبس ناعادلانه بخشی از چرخه غم انگیز ترور، وحشیگری، غارت و خونریزی است که توسط نیروهای اشغالگر هندی در کشمیر اشغالی انجام می شود.

سخنگوی APHC از دبیرکل سازمان ملل خواست تا وضعیت اسفناک زندانیان کشمیری در زندان های هند را که از امکانات اولیه از جمله درمان پزشکی، رژیم غذایی متعادل و اقامتگاه های بهداشتی محروم شده اند، جدی بگیرد.

در پایان مولوی بشیر احمد خواستار بازدید زودهنگام یک تیم مشترک از شورای حقوق بشر سازمان ملل، عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر و کمیته بین المللی صلیب سرخ برای اطلاع از وضعیت اسف بار زندانیان کشمیری شد.

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.