زن مسلمان هند به تنهایی در برابر تندروهای هندوتوا ایستاد

اقدام جسورانه زن مسلمان هند برای دفاع از حجاب خود در برابر تندروهای هندوتوا، مردم در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داد.

مشاهده یک زن مسلمان هند که به تنهایی و با حجاب در برابر تعداد زیادی از تندروهای هندوتوا ایستاد، مردم در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داد.  فیلم مربوط به این اقدام جسورانه زن مسلمان هند به سرعت در شبکه های اجتماعی وایرال شد.

Muskan یک زن مسلمان هند است که زمانیکه به سمت ساختمان کالج خود می رفت، یک گروه هندوتوا با شال های قرمز به شکلی تهدیدآمیز به سمت او پیشروی کردند تا او را محاصره کنند.

او بدون هراس از هیاهوها و تمسخرهای مداوم آنها، ضمن دفاع از حجاب خود، به سمت ساختمان کالج رفته و با صدای بلند فریاد زد “الله یا اکبر… الله اکبر…” فریاد “الله اکبر” مقابل صدای “زنده باد شری رام”، بیانگر اعتماد به نفس و ایمان دختر جوان در مقابل تندروهای هندوتوا بود.

 Hindutva 'unveiled' as RSS mob heckles hijab-clad Muslim girl in India's Karnataka state

واکنش جهانیان به دفاع زن مسلمان هند از حجاب خود در برابر هندو‌های افراطی

تعدادی از فعالین اجتماعی، فرهنگی و حقوقی از سراسر جهان، به تشویق و ابراز همبستگی با شجاعت این زن مسلمان هندی برای اقدام جسورانه اش پرداختند.

از سوی دیگر، آزار و اذیت Muskan، خشم برخی از سلبریتی ها، شخصیت های رسانه ای، روشنفکران و سیاستمداران بالیوود را برانگیخت. آنها دولت فعلی مودی را مسئول انحطاط در هند دانستند. همگی این حادثه را “شرم آور” خوانده و آن را محکوم کردند.

شیخ رشید وزیر کشور پاکستان در خصوص اقدام زن مسلمان هند گفت: یک دختر مسلمان، سیاست هند و رفتار با مسلمانان را افشا کرده است. شيرين مزاري، وزير حقوق بشر فدرال، شجاعت و اعتقاد Muskan را در برابر نظام فاشيست هندوتوا ستود.

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان نیز؛ محرومیت دختران مسلمان از تحصیل را «نقض فاحش» حقوق اساسی بشر خواند.

فواد چودری، وزیر اطلاعات پاکستان گفت: جامعه هند تحت رهبری ناپایدار با سرعت فوق العاده رو به زوال است.

ملاله یوسف زی، برنده جایزه نوبل نیز از مقامات هندی خواست تا جلوی به حاشیه راندن زنان مسلمان را بگیرند.

 Indian journalist Shalini Jha slams Hindu mob, supports Muskanگفتنی است اخیرا قانونی علیه حجاب در چند دبیرستان و کالج ایالت کاراناتاکای هند اعمال گشته که باعث خشم شدید مسلمانان شده است.

تشدید اعتراضات علیه قانون ممنوعیت حجاب در هند

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.