برگزاری مراسم “روز همبستگی با مردم کشمیر” در سفارت جمهوری اسلامی پاکستان – تهران

مراسم “روز همبستگی با مردم کشمیر” در سفارت جمهوری اسلامی پاکستان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سفارت جمهوری اسلامی پاکستان – تهران، به مناسبت گرامیداشت روز همبستگی با مردم کشمیر، سفارت پاکستان امروز سمیناری جهت ابراز حمایت دولت و ملت پاکستان از مردم این خطه در مبارزات علیه ادامه اشغال غیرقانونی جامو و کشمیر هند برگزار کرد. شماری از دانشگاهیان ایرانی، اصحاب رسانه ای، اعضای جامعه پاکستانی مقیم ایران از جمله دانشجویان در مراسم فوق شرکت داشتند.

kashmir solidarity day

پیام های رئیس جمهور، نخست وزیر، وزیر امور خارجه و وزیر فدرال امور کشمیر و گیلگیت-بالتستان پاکستان در این مراسم قرائت شد.

لزوم توقف اعمال زور علیه مردم کشمیر و حل و فصل مناقشه کشمیر

سفیر پاکستان در تهران در سخنان خود بار دیگر بر درخواست پاکستان از رهبران جهان، جامعه بین‌الملل از جمله سازمان ملل متحد و همه سازمان‌های حقوق بشری تاکید کرد تا هند را ملزم به توقف اعمال زور علیه مردم بیگناه کشمیر کرده و حل و فصل مناقشه کشمیر را مطابق با منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های مختلف شورای امنیت سازمان ملل خواستار شد. سفیر پاکستان از رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، جامعه مدنی و رسانه های ایران در حمایت مستمرشان از آرمان های کشمیر تشکر و قدرانی کرد.

سفیر پاکستان در مشهد

همچنین عالم برجسته دینی حجت الاسلام والمسلمین  آیت الله دکتر اسرافیل دهقان و خانم معصومه محمودی دانشجوی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد طی سخنانی تداوم جنایات و نقض فاحش حقوق بشر توسط نیروهای اشغالگر هند در منطقه جامو و کشمیر اشغالی و غیرقانونی هند را محکوم کردند.

روز همبستگی کشمیر در سفارت تهران

در پایان نیز دعای ویژه ای در تسکین آلام کشمیری های بی گناه و رهایی آنان از سلطه ستمگری و غیرقانونی هند قرائت شد.

روز همبستگی کشمیر در سفارت تهران

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.