تمجید کشمیری ها از موضوع دلگرم کننده عمران خان در نشست سران OIC

کشمیری های خارج از کشور، دیدگاه عمران خان در نشست سران OIC را نشانه ای از تعهد پاکستان برای حمایت از مبارزه عادلانه و مقدس کشمیر اشغالی می دانند.

کشمیری‌های خارج از کشور از عمران خان نخست‌وزیر به دلیل تکرار حمایت از موضوع کشمیر در هفدهمین نشست فوق‌العاده شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی (OIC) در اسلام‌آباد، تمجید کردند و آن را  دلگرم‌کننده خواندند.

در نشست سران OIC که روز یکشنبه برای گفتگو در مورد وضعیت افغانستان برگزار شد، نخست وزیر عمران هشدار داد که اگر جهان اقدامی نکند، کشور همسایه به طور بالقوه می تواند به “بزرگترین بحران ساخته دست بشر” تبدیل شود.

درخواست عمران خان برای توجه به کشمیر و فلسطین در نشست سران OIC

فهیم کیانی، رئیس تحریک کشمیر بریتانیا، با ستایش از این موضع، گفت که تکرار موضع در مورد حق تعیین سرنوشت کشمیری ها نشانه تعهد پاکستان به مبارزه عادلانه و مقدس است.

وی گفت: «نخست وزیر خان در نشست سران OIC قلب خود را برای مردم کشمیر و فلسطین خواند و از جامعه جهانی خواست به درخواست پاکستان برای پایان دادن به اشغال در جامو و کشمیر تحت اشغال هند (IIOJK) توجه کنند.

مردم کشمیر اشغالی و فلسطین منتظر پاسخ متحد جهان اسلام هستند

رئیس تحریک کشمیر بریتانیا افزود که مردم IIOJK برای یک هدف مشروع و عادلانه مندرج در قطعنامه های سازمان ملل، که حق تعیین سرنوشت برای تصمیم گیری در مورد سرنوشت سیاسی است، مبارزه می کنند. نخست وزیر عمران خان در این اجلاس گفت که مردم IIOJK و فلسطین منتظر پاسخ متحد جهان اسلام برای کمک به آنها در مبارزه هستند.

کیانی خاطرنشان کرد: تشکیل اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی پس از 41 سال نشانه این است که “وجدان و انسانیت هنوز زنده است. سازمان همکاری اسلامی در بهترین موقعیت برای تشکیل جلسه و وادار کردن هند به توقف جنایات جنگی، توقف تغییرات جمعیتی و توقف نسل کشی در IIOJK است.

کیانی در پایان گفت: کشمیری‌ها از نخست‌وزیر خان به خاطر موضع‌گیری‌اش تشکر می‌کنند و از دولت پاکستان می‌خواهند که کنفرانس بین‌المللی کشمیر را در اسلام‌آباد برگزار کند.

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.