اثرات جبران ناپذیر اقدام غیرقانونی دولت هند در آگوست 2019، بر اقتصاد کشمیر

اقتصاد کشمیر از زمان اقدام دولت هند به رهبری مودی در آگوست ،2019 متحمل ضرر 50000 کرور روپیه شده است.

از زمانی که دولت فاشیست هند به رهبری مودی دست به اقدامات وحشیانه در اگوست 2019 و لغو خودمختاری کشمیر زد، این سزمین اشغالی حدود 50000 کرور ضرر متحمل شد که شامل حدود 10000 کرور روپیه در سال جاری است.

این خبر را شیخ عاشیق، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع کشمیر (KCCI) امروز در یک نشست خبری در سرینگر فاش کرد. وی گفت که از آگوست 2019، اقتصاد کشمیر بیش از 50000 کرور روپیه خسارت دیده است در حالی که حدود یک میلیون جوان در همین مدت شغل خود را از دست داده اند.

اقتصاد کشمیر متحمل زیان‌های هنگفتی شده است

عاشیق گفت: از 50000 کرور ضرر، حدود 10000 کرور در سال جاری به دلیل قرنطینه متحمل شده است. وی گفت: هر بخش از اقتصاد کشمیر متحمل زیان‌های هنگفتی شد و سال‌ها طول می‌کشد تا کسب‌وکار ما احیا شود و بدون حمایت دولت این امکان وجود ندارد. تجارت در کشمیر در خط بسیار ضعیفی پیش می رود و آنها انتظار ندارند در حال حاضر اتفاق بزرگی بیفتد.

محمد یاسین خان، رئیس فدراسیون تاجران و تولیدکنندگان کشمیر (KTMF) به رسانه ها گفت که تجارت امسال نسبت به سال گذشته به دلیل تورم کاهش یافته است.

خان گفت که قیمت هر کالا به طور غیرمنتظره ای افزایش یافته و مردم عادی با سختی های آن مواجه هستند. وی افرود: علاوه بر این، نرخ بیکاری در حال افزایش است و حدود یک میلیون نفر در سال گذشته به دلیل قرنطینه شغل خود را از دست دادند.

گفتنی است دولت مودی در 5 آگوست 2019، در اقدامی یک جانبه، ماده قانون اساسی هند مبنی بر نیمه خودمختاری کشمیر اشغالی را لغو نمود. پس از آن، قوانین حکومت نظامی گسترده در منطقه به منظور سرکوب هر گونه اعتراضی توسط نظامیان هندی اجرا گردید.

زندگی سخت در زندانی بزرگ به نام کشمیر اشغالی از 5 آگوست 2019 تا کنون

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.