طرح مسئله کشمیر اشغالی همزمان با روز جهانی حقوق بشر

تحریک کشمیر انگلیس به مناسبت روز جهانی حقوق بشر نشست های مختلفی را در بریتانیا برگزار کرد تا به جهانیان یادآوری کند که مردم جامو و کشمیر اشغال شده توسط هند، از حقوق اساسی خود محروم هستند.

کنفرانسی به طور مشترک توسط تحریک کشمیر انگلیس، کنفرانس همبستگی فلسطین و ائتلاف توقف جنگ به به مناسبت روز جهانی حقوق بشر برگزار شد.

فهیم کیانی، رئیس تحریک کشمیر بریتانیا در این کنفرانس گفت: سازمان ملل نتوانسته است نقشی در توقف جنایات هند توسط ارتش وحشیانه هند علیه کشمیری های بیگناه داشته باشد.

وی از اجلاس سران موسوم به دموکراسی که به میزبانی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در روز جهانی حقوق بشر در دهم دسامبر 2021 برگزار شد، انتقاد کرد و گفت: متأسفانه در میان بیش از 100 شرکت کننده، هند نیز با رئیس جمهور بایدن در میز نشسته است.

گزارش موارد نقض حقوق بشر در کشمیر اشغالی به هیئت سنای ایالات متحده

 کیانی گفت: آقای رئیس جمهور و همه کسانی که به حقوق بشر و حق تعیین سرنوشت معتقدند، بیش از 10 میلیون نفر در جامو و کشمیر تحت اشغال هند به طور غیرقانونی هستند که از حق اولیه زندگی و حق تعیین سرنوشت وعده داده شده توسط سازمان ملل و جامعه جهانی، محروم هستند،  آقای رئیس جمهور، ایالات متحده همچنین بیش از 20 قطعنامه و سند در مورد کشمیر در سازمان ملل را امضا کرده است که خواستار برگزاری همه پرسی در جامو و کشمیر است.

درخواست شرکت کنندگان کنفرانس روز جهانی حقوق بشر برای لزوم پاسخگویی هند

مشعل حسین مالیک، رئیس سازمان صلح و فرهنگ، نیز گفت که اکنون زمان آن است که هند را پاسخگو بدانیم و از آن در مورد زندانیان سیاسی کشمیری که در زندان بدنام Tihar به اتهامات بیهوده به سر می برند، بپرسیم.

محمد غالب، رئیس تحریک کشمیر اروپا، گفت که IIOJK با بدترین نقض حقوق بشر در جایی که افراد سالخورده – سیدعلی گیلانی و محمد اشرف صحرای در بازداشت کشته می‌شوند، مواجه است، اما هیچ‌کس هند را پاسخگو نمی‌داند.

شیستا صافی، یک فعال کشمیری، گفت که ارتش هند در حال انجام عملیات جعلی و کشتار غیرمسلحان غیرنظامی کشمیری است و سپس خانواده های آنها را از دیدن چهره عزیزان خود منع می کند. او ابراز تاسف کرد: این اوج جنایات جنگی در IIOJK است.

مبارزات فلسطینی ها و کشمیری ها چراغ راه مدافعان حقوق بشر است

عبدالحمید لون، رهبر حریت، به دستگیری غیرقانونی مدافع حقوق، خرم پرویز توسط هند اشاره کرد وی افزود: نزدیک به 40 خبرنگار توسط آژانس های هندی بازجویی شده اند.

یکی از نمایندگان مجلس نیز گفت که بالا بردن صداها علیه انواع نقض حقوق بشر در جهان و تا آنجا که به اختلافات کشمیر و فلسطین مربوط می شود بسیار مهم است،  اینها زخم های بزرگی بر جامعه بین المللی است.

مروان درویش، فعال حقوق بشر فلسطینی تاکید کرد مبارزات فلسطینی ها و کشمیری ها چراغ راه کسانی است که به حقوق بشر و قوانین بین المللی اعتقاد دارند. وی گفت: فلسطینی ها و کشمیری ها در نبرد خود پیروز خواهند شد.

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.