افزایش خشونت علیه اقلیت ها در هند در دوران رهبری نارندرا مودی

اقلیت ها در هند از زمان به قدرت رسیدن حزب فاشیست بهاراتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی در سال 2014 با خشونت‌های فزاینده‌ای روبرو هستند.

در گزارشی که امروز توسط سرویس رسانه ای کشمیر منتشر شد، آمده است که دولت BJP بی وقفه ایدئولوژی افراطی هندوتوای را اجرا می کند. به همین جهت تا زمان قدرت حزب بهاراتیا جاناتا، زندگی و جان اقلیت ها در هند به شدت تهدید می شود.

ایدئولوژی RSS یکی از نژادپرستانه ترین تفکرات علیه اقلیت های مذهبی می باشد

در این بیانیه آمده است که جنایات ناشی از نفرت علیه  اقلیت های مذهبی در هند  به طرز نگران کننده ای در زمان مودی افزایش یافته است و آخرین نمونه آن حمله به یک مدرسه مسیحی توسط افراط گرایان هندو در ایالت مادیا پرادش است. دانش آموزان به سختی توانستند فرار کنند. زیرا افراط گرایان هندو به مدرسه ای که توسط دولت مسیحی اداره می شد یورش بردند.

حذف اقلیت ها در هند رویای نهایی ایدئولوژی BJP

این گزارش خاطرنشان می کند که بیش از 300 حمله تنها علیه مسیحیان در سال جاری در هند ثبت شده است. این سازمان مدعی شد که BJP که سیاست هند را بر اساس دیکته‌های هندووا شکل می‌دهد، مأموریت دارد هند را از اقلیت‌هایش پاک کند و رویای نهایی مودی این است که هند را به یک کشور هندو تبدیل کند.

رژیم مودی تحت حمایت RSS از ترور به عنوان سیاستی برای ارعاب اقلیت های مذهبی در هند استفاده می کند. نیروهای هندوتوا با اقلیت ها به عنوان شهروندان درجه دوم رفتار می کنند.

علاوه بر این، در گزارش آمده است که  اقلیت ها در هند در ترس دائمی زندگی می‌کنند و ایدئولوژی فاشیستی مودی تهدید بزرگی برای صلح و ثبات در جنوب آسیا است. همچنین در این بیانیه تاکید شده است که جامعه جهانی باید به فاشیسم هندو در هند توجه کند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.