تمایل شرکت های آذربایجان به سرمایه گذاری در پاکستان

سفیر جمهوری آذربایجان در پاکستان گفت شرکت های آذربایجان قصد دارند یک میلیارد دلار در پاکستان سرمایه گذاری کنند.

Khazar Farhadov سفیر جمهوری آذربایجان در پاکستان گفته است که شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (SOCAR) قصد دارد یک میلیارد دلار در بخش انرژی پاکستان سرمایه گذاری کند. در حالی که بسیاری از شرکت های دیگر علاقه مند به سرمایه گذاری مشترک و سرمایه گذاری در پاکستان هستند. زیرا آنها پاکستان را یک کشور با بازار بالقوه برای فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری می دانند.

در جریان بازدید از اتاق بازرگانی و صنایع اسلام آباد (ICCI)، سفیر ضمن تعامل با جامعه بازرگانان گفت: رهبری آذربایجان و پاکستان اراده ای قوی برای ارتقای همکاری های اقتصادی دارند و هر دو کشور باید بر ارتقای ارتباط مستقیم بین بخش خصوصی خود برای تقویت روابط تجاری دوجانبه تمرکز کنند. سفارت آماده است تا جلسات مجازی بین شرکت های دو کشور ترتیب دهد که با تبادل هیئت های تجاری همراه باشد.

محمد شکیل منیر رئیس ICCI نیز در این مراسم گفت: تجارت دوجانبه بین پاکستان و آذربایجان بسیار کمتر از پتانسیل واقعی هر دو کشور است و تاکید کرد که باید از سوی هر دو طرف تلاش بیشتری برای بهبود انجام شود

امکان دسترسی آسان محصولات پاکستانی به بازار آسیای مرکزی و اروپا

در ادامه Farhadov گفت: جمهوری آذربایجان با اتحادیه اروپا و سایر کشورها قرارداد امضا کرده است و همکاری نزدیک اقتصادی پاکستان با آن، دسترسی آسان محصولات پاکستان به بازار آسیای مرکزی و اروپا را فراهم می کند.

وی گفت که پاکستان و آذربایجان روی یک توافقنامه تجارت ترجیحی کار می کنند که تعرفه های گمرکی را کاهش می دهد و تجارت دوجانبه بین دو کشور را بهبود می بخشد.  شرکت های پاکستانی از جمله واحدهای داروسازی پتانسیل خوبی برای راه اندازی کارخانه های تولیدی در آذربایجان دارند.

در پایان سفیر گفت: آذربایجان در حال ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در کنار بندر باکو است و سرمایه‌گذاران پاکستانی می توانند مشارکت‌های مشترک و سرمایه‌گذاری در این تاسیسات را بررسی کنند.

ازدواج دختر پاکستانی و پسر آذربایجانی: نمادی از برادری دو کشور

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.