کشته شدن غیر نظامیان و عدم تحویل اجساد به خانواده ها در کشمیر اشغالی

در سال های اخیر، بارها داستان کشته شدن غیر نظامیان در کشمیر اشغالی تکرار شده است و این داستان هر بار بیش از گذشته خشم مردم را در اراضی اشغالی کشمیر بر می انگیزد.

فعالان حقوق بشر در جامو و کشمیر اشغال شده غیرقانونی هند، خواستار تحقیق درباره کشته شدن غیر نظامیان به ویژه قتل اخیر دو شهروند با نام های محمد الطاف بهات و مدسیر احمد گل شدند.

به گفته پلیس هند، این افراد روز دوشنبه در جریان یک تیراندازی متقابل در یک مجتمع تجاری در سرینگار، شهر اصلی منطقه مورد مناقشه، جان باختند.

اما خانواده های این افراد می گویند که آن ها غیرنظامی بوده اند و نیروهای امنیتی را متهم کردند که این دو تن را با خونسردی به قتل رساندند. علاوه براین، خانواده ها، ادعای پلیس هند مبنی بر ارتباط این افراد با جدایی طلبان را رد کرده اند.

اوج گیری خشم مردمی در کشمیر اشغالی به دنبال کشته شدن غیر نظامیان

کشته شدن محمد الطاف بهات و مدسیر احمد گل، خشم مردم را در سرزمین های اشغالی برانگیخت، جایی که در سال جاری حدود 30 غیرنظامی در آن کشته شده اند.

پس از کشته شدن محمد الطاف بهات و مدسیر احمد گل، پلیس در نیمه شب، این دو شهروند غیر نظامی را در قبرستانی دورافتاده بدون حضور خانواده هایشان دفن کردند.

به دنبال این اقدام، تظاهراتی در حمایت از خانواده جان باختگان صورت گرفت که تظاهرکنندگان خواستار بازگرداندن اجساد برای دفن اسلامی مناسب شدند. گروه کنفرانس حریت همه احزاب نیز از مردم در IIOJK خواستند تا مغازه ها و مشاغل خود را در روز جمعه در اعتراض به مرگ و میرها ببندند.

عبدالمجید، برادر بات، در این خصوص گفت: پلیس ما را مورد آزار و اذیت و ضرب و شتم قرار دادند و به پاسگاه بردند. تنها چیزی که می گویم این است که لطفاً جسد برادر بی گناهم را برگردانید تا بتوانیم او را به خاک بسپاریم.

گفتنی است پیش از این نیز بارها پلیس هند، از تحویل اجساد کشته شدگان به ویژه مبارزان آزادی به خانواده های آنان امتناع کرده است.

اعتراض نهادهای حقوق بشر از وضعیت کشمیر اشغالی پس از درگذشت گیلانی

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.