بازداشت مسلمانان هندی به جرم برافراشتن پرچمی مشابه با پرچم پاکستان

چهار مسلمان در هند به دلیل برافراشتن پرچم هایی که با پرچم پاکستان به اشتباه گرفته شده بود، به فتنه انگیزی متهم و بازداشت شدند.

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که هند را کشوری آزاد برای اقلیت های مذهبی مختلف می شناسید، بد نیست بدانید که زندگی مسلمانان هندی در این کشور به شدت سخت و زیر نظر است.

این مسلمانان بارها مورد آزار و اذیت گروهای هندو تندرو قرار گرفته اند. کسانی که نه تنها حق ابراز عقاید مذهبی خود را ندارند بلکه اماکن مقدس و مذهبی آن ها نیز در موارد بسیار توسط دولت هند تخریب شده است.

نگاهی کوتاه بر ماجرای مسجد باربری هند در سالگرد تخریب این بنای تاریخی

از سوی دیگر، بسیاری از این مسلمانان در شرایط بحرانی از حقوق اولیه شهروندی محروم می شوند. به عنوان مثال، در دوران پاندمیک کرونا، ضمن اتهام ذهنی گروه های هندو به مسلمانان به عنوان عامل انتقال و گسترش ویروس در هند، مسلمانان برای حقوق اولیه خود همچون دریافت امکانات بهداشتی در بیمارستان هند با مشکل مواجه شدند.

بیمارستانی در هند با دو بخش بستری بیماران کرونایی : بخش ملسمان و بخش هندوها

در این میان، حساسیت شدیدی در خصوص طرف‌داری مسلمانان هند از پاکستان وجود دارد. به نحوی که اخیرا تعدادی از مسلمانان در هند، تنها به خاطر شادی برای پیروزی تیم کریکت پاکستان به زندان انداخته شدند.

بازداشت دانشجویان کشمیری به واسطه خوشحالی از پيروزي تاريخي تیم کریکت پاکستان

این داستان به اینجا ختم نمی شود و در موارد متعدد پلیس هند حتی در صورت گزارشات بدون مستند از طرفداری مسلمانان از پاکستان، بدون داشتن شواهد قوی، اقدام به بازداشت و آزار این افراد می نماید.

پرچم هایی که به اشتباه پرچم پاکستان گزارش شد و برای مسلمانان دردسرساز گردید

در روزهای اخیر نیز، پس از ادعای گروه های هندوگرا مبنی بر برافراشتن “پرچم پاکستان” بر پشت بام خانه ای در اوتار پرادش، هند، پلیس هند یک پرونده فتنه انگیزی را علیه چهار مسلمان ثبت کرده است

ساکنان این خانه در بازار موندرا در شهر گوراخپور به رسانه ها گفتند که این پرچم ها ربطی به پرچم پاکستان ندارد. پلیس نیز اعتراف کرد که در بازرسی از این دو خانه هیچ پرچم پاکستان پیدا نشد. پس از آن، خانواده مسلمان، چهار پرچم را که به گفته آنها با پرچم پاکستان اشتباه گرفته شده بود به پلیس تحویل دادند.

به دنبال این اتفاق، گروه های هندوتوا بیرون دو خانه از مسلمانان جمع شدند و به آن ها سنگ پرتاب کردند. بر اساس شنیده ها، یک خودروی چهار چرخ متعلق به یکی از خانواده ها در پرتاب سنگ آسیب دیده است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.