صدور ویزا ویژه زائران سیک به مناسبت 552 مین سالگرد تولد گورو ناناک

552مین مراسم سالگرد تولد گورو ناناک از 17 نوامبر تا 26 نوامبر 2021 برگزار می شود و زائران سیک به ادای احترام به رهبر مذهبی خود می پردازند.

کمیسیون عالی پاکستان در هند در آستانه 552مین سالگرد تولد بابا گورو ناناک، حدود 3000 ویزا برای زائران سیک هندی صادر کرده است.

بر اساس این بیانیه، این جشن ها از 17 نوامبر تا 26 نوامبر 2021 برگزار می شود. زائران سیک در طول اقامت خود در پاکستان در Gurdwara جانم آستان در نانکانا صاحب و Gurdwara دربار صاحب در کرتارپور به ادای احترام و مراسم مذهبی خود می پردازند.

هدیه مردم و دولت پاکستان به زائران سیک

ویزا برای زائران سیک بر اساس پروتکل پاکستان و هند در مورد بازدید از زیارتگاه های مذهبی در سال 1974 صادر شده است که امکان بازدید 3000 زائر سیک از هند را برای جشن تولد بابا گورو ناناک فراهم می کند. هزاران زائر سیک که در کشورهایی غیر از هند زندگی می کنند نیز برای شرکت در این مراسم از پاکستان دیدن خواهند کرد.

نخست وزیر عمران خان ابتکارات متعددی را برای تسهیل زائران سیک از جمله افتتاح تاریخی کریدور بدون ویزا کرتارپور در نوامبر 2019 به مناسبت 550 سالگرد تولد بابا گورو ناناک انجام داده است.

مجتمع جدید و باشکوه Gurdwara کارتارپور صاحب نیز هدیه ای از سوی مردم پاکستان و دولت آنها به جامعه سیک از هند و سراسر جهان می باشد.

گفتنی است گورو ناناک، بنیان گذار آیین سیک و نخستین گورو (Guru) یعنی معلم است. گورو ناناک در سال 1469 در خانواده ای هندو در نانکانا صاحب، شهری در حدود 80 کیلومتری از لاهور به دنیا آمد. ناناک با بزرگتر شدن، سفر خود را آغاز كرد. وی در سال 1539 در كارتارپور درگذشت. جایی كه امروز بدن او در آنجا دفن شده است و یکی از مقدس ترین مکان های پیروان سیک است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.