استدلال جامع نماینده روشن دل پاکستان در سازمان ملل در موضوع کشمیر

نماینده پاکستان در سازمان ملل با استدلال های جامع و منطقی، ضمن پاسخ به ادعاهای هند، موضوع کشمیر را به خوبی برای جهان تشریح کرد.

عمران خان نخست وزیر پاکستان روز جمعه سخنرانی مهیج خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) را به پایان رساند و در آن جهان را به دلیل سکوت خود در قبال اقدامات هند در کشمیر اشغالی مورد انتقاد قرار داد.

حل اختلاف کشمیر یکی از محورهای اصلی سخنرانی عمران خان در سازمان ملل

India angry over PM Imran Khan's fiery speech at UNGA

پس از سخنرانی عمران خان، هیئت هندی از حق پاسخگویی خود استفاده کرد. نماینده هند در سخنرانی خود گفت که پاکستان نقش قربانی تروریسم را بازی می کند، اما در عوض تروریست ها را در حیاط خلوت خود پرورش می دهد.

وی همچنین مدعی شد که کشمیر و لاداخ اشغالی بخشی جدایی ناپذیر و غیرقابل انکار هند بوده، هستند و خواهند بود. بر اساس این گزارش، وی تأکید کرد که این همچنین شامل مناطقی است که توسط پاکستان اشغال شده است.

پاکستان به ادعاهای هندی در خصوص کشمیر در UNGA واکنش نشان داد

در پاسخ به هند، خانم صائمه سلیم نماینده پاکستان در سازمان ملل گفت که کشمیر اشغالی به اصطلاح بخشی جدایی ناپذیر از هند نیست و موضوع داخلی هند نیست.

وی گفت: هند همچنان به اشغال قلمرو مورد مناقشه بین المللی ادامه می دهد. در حالی که تصميم نهایی این منطقه مطابق با اصل دموکراتيک همه پرسی آزاد و بی طرف، تحت نظارت سازمان ملل متحد می باشد. همانطور که در قطعنامه های متعدد شورای امنیت پیش بینی شده است.

او گفت که هند اتهامات بی اساس را مطرح می کند و بر دروغ و ابهامات آشکار تکیه می کند تا توجه را از نقض حقوق بشر در کشمیر اشغالی منحرف کند. وسواس اجباری هند برای پاکستان نه جدید است و نه شگفت انگیز که در نخبگان حاکم و ساختارهای حکومتی آن نیز نفوذ کرده است.

خانم صائمه اظهار داشت: پروژه Disinfo lab اتحادیه اروپا توضیح داده است که چگونه هند از چنین ابزارهای انحراف، فریب و اطلاعات نادرست علیه پاکستان، از جمله در سازمان ملل متحد استفاده کرده است.

 

Permanent Mission of Pakistan to UN, NY on Twitter Pride of Pakistan

اشاره نماینده پاکستان در سازمان ملل به موارد نقض حقوق بشر هند

در ادامه، صائمه سلیم گفت نقض حقوق بشر هند در کشمیر اشغالی نیز دو گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ثبت شده است. از 5 آگوست 2019، کمیسر عالی از هند خواسته است حقوقی را که در حال حاضر سلب شده است به مردم IIOJK [جامو و کشمیر اشغال شده غیرقانونی] بازگرداند.

چندین گزارشگر ویژه دیگر نیز وضعیت حقوق بشر در IIOJK را سقوط آزاد نامیده اند. سازمان های بزرگ حقوق بشری، از جمله دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل، نگرانی های جدی مشابهی در مورد نقض حقوق بشر در هند از جمله در جامو و کشمیر را عنوان کردند.

نماینده پاکستان در سازمان ملل خاطرنشان کرد: فقط سال گذشته، عفو بین الملل به دلیل آزار و اذیت مداوم از سوی دولت، کار خود را در هند متوقف کرد.

وی افزود که دولت پاکستان اخیراً یک پرونده جامع در مورد نقض سیستماتیک و گسترده حقوق بشر توسط نیروهای امنیتی هند در دره اشغالی منتشر کرده است. ما از جامعه بین المللی می خواهیم که به شواهد قانع کننده توجه کرده و هند را در قبال جنایات فجیع پاسخگو بداند.

“اگر هند چیزی برای پنهان کردن ندارد، باید کمیسیون تحقیق سازمان ملل را بپذیرد و با اجرای قطعنامه های شورای امنیت که شامل همه پرسی می شود موافقت کند تا مردم جامو و کشمیر بتوانند از حق تعیین سرنوشت خود استفاده کنند.”

Nation-Lauds-Visually-Impaired-Diplomat-Saima-Saleems-Fiery-Rebuttal-To-Indian-Diplomat-At-UNGA

نماینده پاکستان در سازمان ملل هند را عامل اصلی تروریسم در منطقه خواند

در مورد ادعاهای هند مبنی بر حمایت پاکستان از تروریسم، صائمه سلیم گفت: استفاده هند از خبر دروغ مرتبط با تروریسم، به استدلال های قدیمی که برای همه اشغالگران معمول است، برمی گردد. اجازه دهید تاکید کنم که هند خود عامل اصلی، اسپانسر و حامی مالی و حمایت کننده تروریسم در منطقه است.

او گفت که هند در حال حاضر دست کم در چهار نوع مختلف تروریسم دست داشته است.

اول تروریسم دولتی برای سرکوب مردم کشمیر اشغالی.

دوم، تأمین مالی و حمایت از گروه های تروریستی، مانند تحریک طالبان پاکستان (TTP) که در حملات تروریستی مرزی علیه اهداف نظامی و غیرنظامی پاکستان نقش دارد.

سوم، هند از سازمان های تروریستی مزدور علیه پاکستان حمایت می کند و آنها را سازماندهی می کند تا مانع رشد اقتصادی و شکوفایی منطقه شود.

چهارم، هند با ایدئولوژی برتری گرایی هدایت می شود که اسلام هراسی و تعصب را علیه اقلیت ها، به ویژه مسلمانان، در گفتمان سیاسی خود مطرح کرده است.

هند به جای افشای دروغ در مورد پاکستان به عملکرد خود فکر کند

در بخش دیگر سخنرانی، نماینده پاکستان در سازمان ملل گفت: در هند فوق العاده غیرقابل تحمل امروز، 200 میلیون اقلیت مسلمان با قوانین تبعیض آمیز شهروندی برای محرومیت از حق مسلمانان و کمپین هماهنگ برای از بین بردن مساجد و میراث غنی مسلمانان و قتل عام RSS با مشارکت رسمی روبرو هستند.

در پایان سخنرانی، نماینده پاکستان اظهار داشت که هیات هندی بهتر است به جای افشای دروغ در مورد پاکستان در مورد مسیر نگران کننده دولت خود تأمل کند.

صائمه سلیم گفت: هند باید بفهمد که به طور مستمر نتوانسته کشمیرهای تحت اشغال خود را از مطالبه حق مسلم خود برای تعیین سرنوشت باز دارد.

گفتنی است استدلال جامع نماینده روشن دل پاکستان در سازمان ملل همچنین مورد توجه بسیاری از فعالان سیاسی داخل و خارج از کشور قرار گرفت.

دکتر عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان در این خصوص گفت: نه تنها من بلکه همه ملت به او (صائمه سلیم) بسیار افتخار می کنند. وی دارای اختلالات بینایی، یک سخنرانی عالی در سازمان ملل متحد داشت. این همان پاکستانی است که ما می خواهیم جایی که افراد با استعداد رشد می کنند، سرزمینی با فرصت های برابر و شفقت. ماشاءالله!

منیر اکرم نماینده دائمی پاکستان در سازمان ملل نیز در توئیتر خود نوشت: من به صائمه سلیم به عنوان عضو تیمم، تبریک می گویم که با استفاده از حق پاسخ ، موضع پاکستان را با موفقیت پیش برد. او برای اولین بار با استفاده از خط بریل در سالن UNGA صحبت کرد.

Nation Lauds Visually Impaired Diplomat Saima Saleem’s Fiery Rebuttal To Indian Diplomat At UNGA

وزیر اطلاعات و پخش فدرال فواد چودری در توییتی گفت: صائمه سلیم از حق پاسخگویی در UNGA استفاده کرد. سایما از نظر بینایی مشکل دارد، اما به نظر می رسد که قلب او می تواند همه چیز را ببیند. شما باعث افتخار ما شدید. با تشکر از شما.

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.